×
China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box
China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box
China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box
China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box
China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box
China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box

Professional OEM/ODM for any design, shape,brand, material, shtypje, professional, quality assurance, sincere service

Detaje të produkteve Reagime tani

Kutitë e postës janë bërë nga kartoni të valëzuar dhe përdoren gjerësisht në transport dhe paketim. Si për të shmangur konsum të mallrave në procesin e ofrimit të është një problem që duhet të merren parasysh. Ajo ka karakteristikat e performancës së mirë cushioning, peshë e lehtë, firmë, kosto të ulët të operimit paketimit, and can pack a variety of items. Mailer box is the preferred box for packaging and delivery.

Emri i artikullit China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box
madhësi Customized As Your Request
material Letër arti : 250gsm / 300gsm / 350gsm
Letër e veshur : 128G / 157G / 200G / 300G / 350G / 400G
Letër artizanale : 100G / 120G / 150G / 200G / 250G / 300G
Letër e valëzuar : Flaut F / Dhe fyelli / Flaut B / Flaut EE / Përmbytje AB / W flute...
Aksesor magnet / Button/Ribbon / Hinge / Knitting Cloth Flocking.
shtypje Based on CMYK/Pantone Color
Mbarimi i sipërfaqes Lustrim me shkëlqim / Matt, Gold/Silver Hot Stamping, embossing, Veshje UV, Foil Stamping, Hologram Effect, etj.
Formë Rectangular / Rrumbullakët / Sheshi / Sliding out / Hat box / special shaped / Të personalizuara.
përdorim Shoe box, Clothing box, and other luxury gift packaging
QC 1. Raw material
2. Production process
3. 100% QC before shipment

Punimet e artit të dizajnuara output Prodhimi i filmit → Materiali i porosisë → Shtypja → Laminimi-Prerja e ngordhjes → Zam(Me makinë ose punë dore, varet) Check Kontrolli QC → Paketimi → Dërgesë

Ne bëjmë kuti me porosi me kërkesat tuaja , gjithashtu nëse keni nevojë, ne mund të dërgojmë model që ju të bëni dizajn.

 

Ne pranojmë të gjitha llojet e përfundimit të sipërfaqes siç është petëzimi me shkëlqim / mat, vulosje e nxehtë, embossing, Veshje UV, etj. Fotografitë e mëposhtme të paraqitura janë për referencën tuaj me mirësi. Për çdo kërkesë specifike, ju lutemi na tregoni, ne mund të plotësojmë të gjitha kërkesat tuaja.

Besides the varying paper weights and types, the type (and number) of fluting must also be considered.At a basic level, a corrugated board is made up of the two liners, plus the single fluting. This is known as a “single wall”board. You can see a diagram indicating this below.However, an additional fluting section – and additional liner, can be added to make what is known as “double wall” or “double walled” material.
This effectively adds extra rigidity and strength, making it suitable for packaging heavier items and adding additional protection for items that may more delicate or expensive.You can see an example below.Finally, if the items you are shipping are particularly heavy or large (for example automotive parts, industrial equipment etc.)then a “triple walled” grade can also be used. As the name suggests, this adds another section of fluting and additional liner.

Also referred to as Tri-Wall (which is the brand name of the manufacturers too), you can see a basic diagram of this below.
Flute Explanation

The final aspect of the corrugated board that can affect its performance (and weight and cost), is the flute type.The flute is the “corrugated” section between the two liners, and by changing its’ height (and therefore the size of the flutes)it is possible to achieve different performance characteristics.This can vary from very fine flutes such as “E” to manufacture lightweight retail cartons (being very good to print onto), through to a more coarse flute such as an “A” or “B” flute more usually used for transit packaging.

As in the examples above, with double walled material, it is possible to combine one or more flutes to create a grade such as an “EB” or “BC” flute. This can offer a rigid structure perfect for heavier items, whilst also allowing an improved aesthetic outer
appearance and printing surface.The flute itself is usually manufactured from a waste based fluting (WBF – i.e., fully recycled material) or what is known as

semi-chem fluting (SC).
Typical paper weights used for fluting are as follows:
* 90 GSM WBF
* 105 GSM WBF – Most Common Flute Standard
* 112 SC and WBF
* 150 SC and WBF
* 175 SC and F
There are also a number of commonly used flute profiles or sizes, which are as follows:
* A FLUTE – 5mm
* B FLUTE: 3mm
* C FLUTE: 4mm
* E FLUTE: 1.5mm
* F FLUTE:.2mm
* BC FLUTE: Double Wall – 6mm -Combination of B + C flutes
* EB FLUTE: Double Wall – 4.5mm -Combination of E + B flutes
Again, this list is not exhaustive, and is complicated by the fact that many producers of corrugated material make very similar products which are given arbitrary names (and are exclusive to that manufacturer).

Tregu ynë kryesor nga Amerika e Veriut, Europa Perëndimore, Amerika Jugore, Europa Lindore, Azi, i brendshëm.
Lulëzon sfidat dhe inkurajimin për të qenë një grup më i mirë në shërbimin e nevojave të klientit tonë.
bashkërendim, bashkëpunimi, komunikime të mira dhe kultura e ndërmarrjeve të inovacionit krijues.

1.Ne ndërtuam sistemin e përsosur të kontrollit të cilësisë. Kompania jonë ka kaluar ISO 9001:2008 certifikatë.
2.Ne kemi një laborator modern të pajisur plotësisht të analizave për të siguruar që çanta ose kutia të arrijnë nivelin e ushqimit dhe të arrijnë të gjitha kërkesat nga klientët.
3.Produkti ynë është eksportuar në më shumë se 100 vendet dhe zonat. Të tilla si Azia e Mesme, Amerika Jugore, MUA, Japonia etj.
4. We cordially welcome all the new and old customers come visiting Ouhai packaging company!

Machines Me shume se 38 machines, mainly imported from Germany. Japan and US.
Wide Products printing on all material, all kind of displays, for your indoor/outdoor advertising, promotion and exhibition packaging products
Dorëzimi Large scale factory and reliable workers, as your virtual manufacturer in China with high effective capacity every day.
Color correct The most professional color checking tools and Auto machine from Germany
Lab verification lab test to verify the material for product’s reliability
Our promise Any problem you met with the product,you can delivery back free. we will give your reply immediately

China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box-ouhaipackaging

1. Ne mund të kënaqim të gjitha kërkesat tuaja, siç është dhënia e këshillave për produktet e reja, duke ju treguar fotot për produktin, dhe dërgoni disa mostra nëse nevojat e klientit.
2. Të mirëpritur për të dërguar stafin tuaj për kontrollimin e produkteve tuaja, dhe ne mund të sigurojmë një makinë për të marrë stafin tuaj nga kudo që janë.

*Dizajn i shkëlqyeshëm si kërkesë e klientit
*Ekipi i teknologjisë së profesionit për të zgjidhur të gjitha problemet e shkathtësisë
*Kontroll i kujdesshëm i cilësisë para transportimit
*Prodhuesi OEM, Shtypja e kompensuar
*Zotëroni ndërtesën e fabrikës dhe makineritë për ta bërë çmimin konkurrues

China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box-ouhaipackaging

1. Ne do t'ju mbajmë në kontakt në 24 orë, dhe ne gjithashtu do të mbajmë lidhje për pyetje të mëtejshme.
2. Ne do t'ju informojmë pasi të marrim pagesën, dhe ne e mbajmë pagesën si një llogari kredie derisa klientët tanë të jenë të kënaqur me produktin dhe shërbimin tonë.

China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box-ouhaipackaging

1) paketim: 5000 copë, even 10000 pcs small bags in 1 carton or as clients’ sizes requested

2) Shipment: by sea about 18-28 days or by express (DHL, UPS, FEDEX) and air about 3-4days

3) pagesë: T/T and western union, gram para

Q:A jeni prodhues?
A:po, ne jemi 100% prodhuesi me më shumë se 15 përvojat e viteve në linjë paketimit.

Q:A keni produkte të aksioneve për të shitur?
A:po,dhe ne gjithashtu pranojmë porosinë OEM / ODM. Të gjitha kutitë e letrës janë të personalizuara me printimin e artit tuaj të dizajnit, dhe nëse nuk e keni modelin, ne kemi dizajner profesional për të hartuar për ju.

Q:Cila është koha e zakonshme e dorëzimit?
A:Normalisht 10 ~ 15 ditë pas konfirmimit të porosisë.
A mund të marr disa mostra?
Pas konfirmimit të çmimit, ju mund të kërkoni shembuj për të kontrolluar cilësinë tonë. Ne ofrojmë një mostër të bardhë dhe mostër të shtypur dixhitale falas.

Q:How long can I expect to get the sample ?
A:After you pay the sample charge and send us confirmed files, will be ready in 3-7 ditë.

Q:Cila është sasia minimale e porosisë tuaj?
A:Zakonisht, sasia minimale e porosisë tonë është 500 copa për madhësi dhe ngjyrë. Porosia e vogël apo e madhe janë të mirëseardhura!

Q:Cili është çmimi?
A:Ju lutemi na jepni detajet e mëposhtme të qeseve të letrës ose kutive që dëshironi ,atëherë do të mund t'ju citoj saktësisht .
Madhësia e kutisë me formë, material letre, sasia e porosisë, ngjyra dhe dizajni i shtypjes, trajtim sipërfaqësor ose ndonjë kërkesë tjetër për porosi.

Q:How to control the products' quality?
A:We have always placed great emphasis on quality control to ensure that excellent quality level is maintained. Moreover, the
principle we always maintain is " to provide customers with better quality, better price and better service " .

Q:How Can I arrange shipment ?
A:1) You can either use your required shipping forwarder, give me the contact so that I can arrange the shipment for you.
2) If you don't have required shipping forwarder, just give me the airport or sea port so that I can give you quotation and then I
will arrange shipment, you will not have headache even you have no experience in it, and our marketing team will give you
professional advice in shipping , we can give you air freight cost with delivery time and sea freight cost with delivery time.

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:
Enquiry TANI
Enquiry TANI