×
Best selling custom logo printed christmas cardboard jewelry gift boxes
Best selling custom logo printed christmas cardboard jewelry gift boxes

Paketimi i letrës së personalizuar. Shërbimi OEM i Ofruar ,Shërbimi i Dizajnit i Ofruar, Etiketa e blerësit e ofruar. Ne mund ta bëjmë kutinë si madhësinë tuaj të personalizuar dhe shtypjen. Projektuesi ynë profesional mund t'ju ndihmojë të modeloni shërbimin.

Detaje të produkteve Reagime tani

Cilësi e shkëlqyeshme dhe çmim konkurrues. I njëjti çmim krahason cilësinë, dhe e njëjta cilësi krahason çmimin. Dhe sasia më e madhe, çmimi më konkurrues për ju.

emër: Best selling custom logo printed christmas cardboard jewelry gift boxes
tipar: cilesi e larte, çmimi konkurrues, dizajnit të modës
dimension: cm(L * W * H)/ Sipas kërkesave specifike të klientëve
Logon&dizajni: Përshtatja
material: Bordi i valëzuar: A,B,E,Fyelli F / 90gsm-250gsm
Mbulimi: Bordi i kartonit të bardhë,kartelë e zezë, kartelë ari, karton argjendi: 170gsm-400gsm

Letër arti: 80gsm-350gsm

Letër e veshur:105gsm-400gsm

letër kraft 40gsm-400gsm

Bordi i valëzuar: A,B,E,Fyelli F / 90gsm-250gsm
Mbarimi: shtypje, vulosje e nxehtë, vend UV, embossing,debossing, mat,petëzim me shkëlqim,shkëlqim, Përshtatja
Ngjyrë: çdo ngjyrë në dispozicion
shtypje: CMYK 4 shtypje me kompensim të ngjyrave, Ngjyra pantone,screen printing Customizing
Aksesorë: Dorezat,PVC,fjongo,shkumë,EVA,magnet,zbukurime plastike,kadife,etj

Punimet e artit të dizajnuara output Prodhimi i filmit → Materiali i porosisë → Shtypja → Laminimi-Prerja e ngordhjes → Zam(Me makinë ose punë dore, varet) Check Kontrolli QC → Paketimi → Dërgesë

Ne bëjmë kuti me porosi me kërkesat tuaja , gjithashtu nëse keni nevojë, ne mund të dërgojmë model që ju të bëni dizajn.

 

Ne pranojmë të gjitha llojet e përfundimit të sipërfaqes siç është petëzimi me shkëlqim / mat, vulosje e nxehtë, embossing, Veshje UV, etj. Fotografitë e mëposhtme të paraqitura janë për referencën tuaj me mirësi. Për çdo kërkesë specifike, ju lutemi na tregoni, ne mund të plotësojmë të gjitha kërkesat tuaja.

Përveç peshave dhe llojeve të ndryshme të letrës, Lloji (dhe numrin) e flautit gjithashtu duhet të merren parasysh.Në një nivel bazë, një bord i valëzuar është i përbërë nga dy astarët, plus flautimi i vetëm. Kjo njihet si një tabelë "me një mur të vetëm". Ju mund të shihni një diagram që tregon këtë më poshtë. Sidoqoftë, një seksion shtesë i flautit - dhe astar shtesë, mund të shtohet për të bërë atë që njihet si material "me dy mure" ose "me dy mure".
This effectively adds extra rigidity and strength, making it suitable for packaging heavier items and adding additional protection for items that may more delicate or expensive.You can see an example below.Finally, if the items you are shipping are particularly heavy or large (for example automotive parts, industrial equipment etc.)then a “triple walled” grade can also be used. As the name suggests, this adds another section of fluting and additional liner.

Also referred to as Tri-Wall (which is the brand name of the manufacturers too), you can see a basic diagram of this below.
Flute Explanation

The final aspect of the corrugated board that can affect its performance (and weight and cost), is the flute type.The flute is the “corrugated” section between the two liners, and by changing its’ height (and therefore the size of the flutes)it is possible to achieve different performance characteristics.This can vary from very fine flutes such as “E” to manufacture lightweight retail cartons (being very good to print onto), through to a more coarse flute such as an “A” or “B” flute more usually used for transit packaging.

As in the examples above, with double walled material, it is possible to combine one or more flutes to create a grade such as an “EB” or “BC” flute. This can offer a rigid structure perfect for heavier items, whilst also allowing an improved aesthetic outer
appearance and printing surface.The flute itself is usually manufactured from a waste based fluting (WBF – i.e., fully recycled material) or what is known as

semi-chem fluting (SC).
Typical paper weights used for fluting are as follows:
* 90 GSM WBF
* 105 GSM WBF – Most Common Flute Standard
* 112 SC and WBF
* 150 SC and WBF
* 175 SC and F
There are also a number of commonly used flute profiles or sizes, which are as follows:
* A FLUTE – 5mm
* B FLUTE: 3mm
* C FLUTE: 4mm
* E FLUTE: 1.5mm
* F FLUTE:.2mm
* BC FLUTE: Double Wall – 6mm -Combination of B + C flutes
* EB FLUTE: Double Wall – 4.5mm -Combination of E + B flutes
Again, this list is not exhaustive, and is complicated by the fact that many producers of corrugated material make very similar products which are given arbitrary names (and are exclusive to that manufacturer).

Best selling custom logo printed christmas cardboard jewelry gift boxes-ouhaipackaging

1.Të gjitha prodhimet tona riciklohen dhe bëhen me letër nga pyje të menaxhuara mirë.
2. Koha e shkurtër e mostrës, mostra mund të përfundojë në 2-3 ditë dhe Oferta e mostrës falas për të kontrolluar cilësinë.
3. Equiped with professional designers, 3Rendering D dhe tallje falas mund të ofrohen në 24 orë.
4. 3450 kinds of boxes styles has been made, dhe 12960 kinds of raw materials for your choice.
5. 100% payment protection and USD330,000 warrantee by Alibaba.
6. Support Buy now pay later on Alibaba with up to $150,000 credit, Apply in 10 minutes and Fees
startingat 1.25% në muaj.
7. 7*24 hours after-sale service.

1. Awesome service! Coordination was quick and quality products! ——Karla Gonzales
2. Thank you so much! I love my pouches for my jewelry! They turned out perfect! I will be recommending your company and be ordering again in the future. ——Francine Bogumil
3. The goods are both excellent in quality and reasonable in price.we hope we can have long-term cooperation. ——Ann Rice
4. Good ware - Friendly and patient customer service. Will order again.. ——Ulrike Raasch
5. We are satisfied with your products. ——Sakula Matata
6. We are satisfied with your products. ——Franky Jone

1.Ne ndërtuam sistemin e përsosur të kontrollit të cilësisë. Kompania jonë ka kaluar ISO 9001:2008 certifikatë.
2.Ne kemi një laborator modern të pajisur plotësisht të analizave për të siguruar që çanta ose kutia të arrijnë nivelin e ushqimit dhe të arrijnë të gjitha kërkesat nga klientët.
3.Produkti ynë është eksportuar në më shumë se 100 vendet dhe zonat. Të tilla si Azia e Mesme, Amerika Jugore, MUA, Japonia etj.
4. Ne mirëpresim përzemërsisht të gjithë klientët e rinj dhe të vjetër që vijnë duke vizituar kompaninë e paketimit Ouhai!

Best selling custom logo printed christmas cardboard jewelry gift boxes-ouhaipackaging

1) paketim: 5000 copë, even 10000 pcs small bags in 1 carton or as clients’ sizes requested

2) Shipment: by sea about 18-28 days or by express (DHL, UPS, FEDEX) and air about 3-4days

3) pagesë: T/T and western union, gram para

Q:A jeni prodhues?
A:po, ne jemi 100% prodhuesi me më shumë se 15 përvojat e viteve në linjë paketimit.

Q:A keni produkte të aksioneve për të shitur?
A:po,dhe ne gjithashtu pranojmë porosinë OEM / ODM. Të gjitha kutitë e letrës janë të personalizuara me printimin e artit tuaj të dizajnit, dhe nëse nuk e keni modelin, ne kemi dizajner profesional për të hartuar për ju.

Q:Cila është koha e zakonshme e dorëzimit?
A:Normalisht 10 ~ 15 ditë pas konfirmimit të porosisë.
A mund të marr disa mostra?
Pas konfirmimit të çmimit, ju mund të kërkoni shembuj për të kontrolluar cilësinë tonë. Ne ofrojmë një mostër të bardhë dhe mostër të shtypur dixhitale falas.

Q:How long can I expect to get the sample ?
A:After you pay the sample charge and send us confirmed files, will be ready in 3-7 ditë.

Q:Cila është sasia minimale e porosisë tuaj?
A:Zakonisht, sasia minimale e porosisë tonë është 500 copa për madhësi dhe ngjyrë. Porosia e vogël apo e madhe janë të mirëseardhura!

Q:Cili është çmimi?
A:Ju lutemi na jepni detajet e mëposhtme të qeseve të letrës ose kutive që dëshironi ,atëherë do të mund t'ju citoj saktësisht .
Madhësia e kutisë me formë, material letre, sasia e porosisë, ngjyra dhe dizajni i shtypjes, trajtim sipërfaqësor ose ndonjë kërkesë tjetër për porosi.

Q:How to control the products' quality?
A:We have always placed great emphasis on quality control to ensure that excellent quality level is maintained. Moreover, the
principle we always maintain is " to provide customers with better quality, better price and better service " .

Q:How Can I arrange shipment ?
A:1) You can either use your required shipping forwarder, give me the contact so that I can arrange the shipment for you.
2) If you don't have required shipping forwarder, just give me the airport or sea port so that I can give you quotation and then I
will arrange shipment, you will not have headache even you have no experience in it, and our marketing team will give you
professional advice in shipping , we can give you air freight cost with delivery time and sea freight cost with delivery time.

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:
Enquiry TANI
Enquiry TANI