Kutia e sirtarit

 • Cilat janë karakteristikat e shtypjes së hollë të kutive?

  Aktualisht, ka shumë fabrika paketimi dhe shtypi në Guangzhou. Edhe pse kutitë e hollë të dhuratave të shtypura kanë shumë ngjashmëri me çështjet e përgjithshme të shtypura, meqenëse kutitë e ngjyrave të paketimit zbatohen kryesisht në paketimin e produkteve, do të ketë forma të ndryshme në dukje. Prandaj, shtypja e kutive me ngjyra do të duket më e larmishme dhe e ndërlikuar.
 • Si të mbroni në mënyrë efektive kutinë e dhuratave

  Duke folur për problemin e kutisë së mykut, kemi një problem me kutinë e dhuratave, si të formohem, si të bëni kutinë e dhuratave për të parandaluar mykun, dhe si ta bëni kutinë e letrës të lehtë për t’u formuar. Së pari, duhet të përmbledhim disa arsye pse kutia e dhuratave është e mykur:...
 • Karakteristikat e Psikologjisë së Konsumatorit

  Hulumtimet e psikologjisë së konsumatorit tregojnë se konsumatorët kanë aktivitete komplekse psikologjike para dhe pas blerjes së mallrave, dhe ndryshimet në moshë, gjinia, okupimi, përkatësia etnike, Niveli i arsimit, mjedis shoqëror, etj., janë të ndarë në shumë grupe të ndryshme të konsumatorëve dhe të tyre përkatëse Të njëjtën psikologji e konsumatorit. Sipas rezultateve të sondazhit të Guangzhou Huaisheng Packaging,.Bashkë
 • Kutia e Dhuratave Përqendrohuni në Kuptimin e saj

  Kutia e dhuratave është një paketë praktike dhuratash e pajisur me një dhuratë për dhuratën e të afërmve dhe miqve për qëllimin kryesor, dhe është një zgjatim i nevojave shoqërore të një funksioni të metodës së paketimit. Kutia e dhuratave është mishërimi i zemrës. Dhurata e dashurisë që blejmë
 • Si trajtohet gazi i shkarkimit të impiantit të shtypjes?

  Cila cilësi është e mirë për shtypjen e trajtimit të gazrave të shkarkimit të impiantit? 1.Pajisja e lubrifikimit të pajisjeve të trajtimit të gazrave të shkarkimit duhet të ketë pajisje me cilësi të lartë filtrimi dhe efikasitet të vakumit për të siguruar pastrimin e materialeve vajosëse. Konsideroni riciklimin e lubrifikantit. 2.mund të sigurojë furnizimin uniform dhe të vazhdueshëm të materialeve vajosëse, e cila
 • Në mënyrë që të përmirësohet qëndrueshmëria dimensionale e letrës, punimi zakonisht përpunohet me metodat e mëposhtme:

  Veshje. Veshja e letrës mund të përmirësojë deri në një farë mase deformimin e letrës. Sidoqoftë, pasi letra të jetë veshur dhe tharë në njërën anë, shkatërrohet sistemi i ekuilibrit të fibrave dhe molekulave të ujit, gjë që mund të shkaktojë shpërndarje të pabarabartë të molekulave të ujit brenda letrës, dhe stresi i brendshëm
 • Gëzuar Ditën e Gruas për të gjitha Nënat dhe Gratë në Botë

  Çdo vit i 8-të,Marsi është Dita Ndërkombëtare e Gruas, si dhe Dita Botërore e Paqes. Këtu Paketimi Guangzhou Ouhai, cila kompani është e specializuar në personalizimin e kutive të bukura të dhuratave,të tilla si kuti kozmetike me porosi,kuti bizhuterish për gra,kuti lule lule ... uroj qe te gjitha femrat ne bote te jene te lumtura dhe te bukura! Gratë janë të mëdha dhe të fuqishme ashtu si
 • Zgjedhje të ndryshme të kutive të verës prej letre për qëllime të ndryshme të shitjes së verës

  Vera është një produkt i njohur në të gjithë botën. Franca është e famshme si vera e saj e kuqe,Gjermania është e famshme si birra e saj,Kina është e famshme si fryma e saj,Japonia është e famshme për hir të saj ... dhe si dhe verërat e tjera të famshme:Raki, Uiski , Vodka,Xhin, Rum,Tekila. Por të gjithë kanë një karakter të përbashkët: duhet të paketohen
 • Pse kuti paketimi të bëra me dorë më të vlefshme?

  Në ditët e sotme, teknologjitë e niveleve të larta ku gjithçka mbështetet tek robotët dhe makineritë, por duke mos lënë pas dore të vërtetën është se ekziston ende trendi i paketimit të punuar me dorë në botë. Pjesa më e madhe e paketimeve të dhuratave luksoze zakonisht bëhen me dorë për vlerën e tyre. Pse kutitë e paketimit të bëra me dorë janë më të vlefshme se ato të bëra me makinë? Merrni lehtë vëmendjen
 • Kuti dhuratash shishe vere

  Për të festuar diçka,vera është e domosdoshme. Pra, të sjellësh një shishe verë si një dhuratë bëhet një gjë popullore. Si furnizues i verës,ju mund të mendoni për disa stile të reja të kutive të dhuratave të verës për të bërë një promovim në ditën e Krishtlindjeve ose ditën e Vitit të Ri. Të tilla si kuti e vetme shishe vere,verë
 • Çfarë duhet të dimë për kutinë e dhuratave të veshjeve?

  Çfarë duhet të dimë kur u referohemi kutive të dhuratave Veshmbathje? Ato konsiderohen të jenë kutia më e dobishme e paketimit të cilën mund ta përdorni për të ruajtur gjëra të ndryshme si rrobat, kravatë, aksesorë të modës, këmisha, mbulesa dimërore dhe sende të tjera. Materiale: Lloje të ndryshme materialesh zakonisht përdoren për të bërë kuti dhuratash veshjesh.
 • Qëllimi i krijimit të kutive të parfumeve të personalizuara

  Parfumet janë më tërheqës dhe më të njohur në mesin e kozmetikës. Kutitë e parfumeve janë në dispozicion në një larmi të gjerë formash, stilet, dhe ngjyrat për t’i bërë parfumet më të vlefshme. Sepse shishet e ndryshme të parfumeve kanë forma të ndryshme të cilat qëndrojnë pas markave të tyre, shumë kompani porosisin kuti parfumi të personalizuar për marketingun e tyre të parfumeve. Sidoqoftë, atje
 • Kutitë e Dhuratave të Krishtlindjeve me porosi për dhuratat Shitësit me pakicë

  Krishtlindja është një festë që festohet në Dhjetor 25. Isshtë një fenomen kulturor dhe tregtar në të gjithë botën. Për dy mijëvjeçarë, njerëzit në të gjithë botën e kanë vëzhguar atë me tradita dhe praktika që janë të natyrës fetare dhe laike. Të krishterët festojnë Ditën e Krishtlindjes si ditëlindjen e Jezusit
 • Paketimi i bukur do të tërheqë më shumë klientë dhe do të rrisë vlerën e produktit Kutia e dhuratave

  Nje bukuri, pamje unike që mbështjell një objekt, lejimi i zbukurimit dhe paraqitjes së kutisë së jashtme të sendit. Kutia e dhuratave është një mbështjellëse praktike dhuratash që është krijuar për t'u dhënë dhurata të afërmve dhe miqve për qëllimin kryesor, dhe është një zgjatim i nevojave sociale të…
 • Kuti luksoze e ngurtë

  Duke folur në përgjithësi, kutia manuale quhet ndryshe edhe kartoni i paste. I referohet lidhjes ngjitëse të bordit të substratit [1] me materialin e rimesos. Pas formimit, nuk mund të paloset më në një formë të sheshtë, por vetëm në një kuti fikse. Lloji i transportit dhe magazinimit, kështu që njihet edhe si kartoni fiks. Për shkak të shumëllojshmërisë së gjerë të materialeve të përdorura në këtë lloj kartoni, procesi i prodhimit është mjaft i shumtë, struktura është e komplikuar, dhe prodhimi i bërë me dorë është ai kryesor. Cikli i prodhimit është relativisht i gjatë, nota dhe çmimi janë relativisht të larta. Prandaj, në prodhimin aktual, shumë njerëz vendosin Ky lloj kutie letre quhet a "kuti dhurate", një "kuti me kapak të fortë", dhe të ngjashme. Materiali Nënshtresa kryesisht përdor karton jorezistent me ngurtësi të lartë, siç janë kartonet e ndryshme me bar, karton i ngurtë dhe karton heterokromatik i dyanshëm për ushqim, pllaka me fije, etj., dhe trashësia është zakonisht 1-3 mm. Rreshtimi është bërë nga letra dyfishe, letër bakri, letër të bardhë të veshur ose letër të bardhë të valëzuar, plastike, sfungjer etj. Zgjedhja e materialit të rimesos është e gjerë, ka letër bakri, letër lëkure imitim, letër grumbulluese, të gjitha llojet e letrës dhe leckës speciale, smalt, lëkure, petë dhe kështu me radhë. Metoda e shtypjes së rimesos mund të zgjidhet në mënyrë selektive, dhe litografi, shtypjen në ekran, shtypje bronzuese, etj. mund të kombinohen ose të përdoren veçmas. Përforcimi i këndit të kutisë mund të rregullohet me mjete të ndryshme të tilla si shirit, letër, leckë, dhe të ngjashme. Materialet e konsumit të zakonshëm janë lecka të bardha, benzinë, furça, etj. I zakonshëm…
123Tjetra>...21 faqe 1 të 21

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Enquiry TANI
Enquiry TANI