• Дома
 • Едноставна кутија за хартија

Едноставна кутија за хартија

 • Фабрика за печатење во Кина Ниска цена Прилагодено шминка пакување Козметички хартиени кутии со лого

  Параметри на производот Ставка во Кина фабрика за печатење ниска цена прилагодена шминка за пакување козметички хартиени кутии со лого Материјал за офсет хартија, сјајна / мат уметност хартија, хартија без дрво, ЦИС-картичка, бел картон, Уметничка хартија, Борба на слонова коска, Обложена хартија,Печатење на специјална хартија и сл. CMYK, ПМС , црна &печатење во бела боја. Врзување Совршено врзување , зашиени &залепен, бод на седло, случајот врзан. Врзување за W-O , спирално врзување Завршна сјајна или мат ламиниране, лакирање, печат на златна фолија / сребрена фолија, врежана, УВ ,умирање сечење ,итн Уметничко дело Обезбедено е од клиенти. PDF / AI,Фотошоп,Датотеки со неопределување, Резолуција од најмалку 300 dpi. MOQ 1000 парчиња Користење Интернет-продавница Користење, Пакувања на козметички производи Фестивалско пакување подароци Пакувања на големо со производи Детали за пакување Детали за пакување Експорт картон,или кое било друго пакување како барање на клиентот Детали за испорака 3
 • Customебе за печатење со обична рециклирана хартија за пакување со ПВЦ прозорец

  Параметри на производот Материјал · Обложена уметничка хартија(200gsm-600gsm) · Офсет хартија (200gsm-600gsm) · Крафт-хартија (200gsm-600gsm) · Црна картон (200gsm-600gsm) Големина кориснички бои Секоја боја е достапна Облик на форма,Плоштад,Правоаголник,Овална,Срце ,Trвезден триаголник и која било друга посебна форма Завршна површина · Сјај ламиниране · Мат ламиниране · УВ лакирање · Злато печат · Сребрен печат · Врежана · Дебониран MOQ 1000 парчиња Карактеристики еколошки,издржлив,што може да се рециклира,водоотпорен, масло-доказ,...
 • Прилагодено печатење Полнач за мобилен телефон Пакување Хартиена кутија со закачалка

  Параметри на производот Име на производот Прилагодено печатење Полнач за мобилен телефон Пакување Хартиена кутија со хартија Тип на закачалка Големина Сите големини се достапни Контрола на квалитет Напредни опрема за тестирање на сурова хартија, мастило, лепак, итн. Рециклирана залиха на материјал од хартија Дизајн прилагодени дизајни, бои, логоа и големини се добредојдени, ODM нарачките се прифаќаат Бренд Име ОЕМ / ОДМ
 • Фабричка рачно изработена кутија за пакување во картонска сапуница со прозорец

  Костум за сите видови индустриско пакување , како козметички,играчка,Електронски,подарок,храна,светло,сапун,малопродажба .... Нашите дизајнери и инженери ќе направат вашите идеи да станат вистински предмет со помош на нашата машина за правење примероци. Материјал · Обложена уметничка хартија(200gsm-600gsm) · Офсет хартија (200gsm-600gsm) · Крафт-хартија (200gsm-600gsm) · Црна картон (200gsm-600gsm) Големина прилагодени бои Секоја боја е достапна Облик
 • Продажба на големо на големо, празни кутии за пакување хартиени кармини

  Со независна Р.&Д тим, ние ја имаме нашата марка за долгови. во меѓу време, ние можеме да ги прилагодиме сите кутии за пакување врз основа на вашите барања. костум за сите видови индустриско пакување , како козметички,играчка,Електронски,подарок,храна,светло,сапун,малопродажба .... Име на производот Продажба на големо на големо празни кутии за пакување хартија за кармини Вид кутии за хартија Големина Сите димензии се достапни Контрола на квалитет Напредни опрема за тестирање на сурова хартија, мастило, лепак, итн. Хартија
 • Нова CMYK хартиена преклопна мала кутија за пакување маскара за шминка

  Нашиот пријателски тим за продажба чека да помогне на кој било начин што ви треба, било да е тоа барање за примероци или совети за нашите производи. Ве молиме контактирајте не за какви било дополнителни информации. Предмет Нова хартиена CMYK преклопна мала кутија за пакување маскара за шминка Материјал хартија за офсет, сјајна / мат уметност хартија, хартија без дрво, ЦИС-картичка, бел картон,Уметничка хартија, Борба на слонова коска, Обложена хартија,Печатење на специјална хартија и сл. CMYK, ПМС , црна &печатење во бела боја. Врзување Совршено врзување , зашиени &залепен, бод на седло, случајот врзан. Врзување за W-O , спирално врзување
1 Страница 1 на 1

Испратете ни ја пораката до нас:

ПРАВДА СЕГА
ПРАВДА СЕГА