• Дома
 • Торба за хартија од крафт

Торба за хартија од крафт

 • Продажба на големо во Кина Купување подароци занаетчиска кафеава торба за хартија

  Параметри на производот Име на производот Крафт хартиена кеса Употреба Референци ,Подарок за промоција,Продавници за малопродажба, Пакување, итн. Хартија обложена со материјал, крафт-хартија, уметничка хартија, картон, Специјализирана хартија, итн. Карактеристика Еколошки,Може да се рециклира,Издржливо и прецизно убаво печатење. Големина Секоја големина. Боја Целосни бои CMYK или пантонски бои. Рачка лента, памук, стр, извртени, Петершам, умре-сече, најлонско јаже, рамен
 • Висококвалитетна фабричка цена на големо отпечатена хартиена кеса од кафеав крафт

  Параметри на производот Детали за производот 1. Карактеристика: Рамен,Преклопување,Луксуз 2.Материјал: 157g уметничка хартија со 2мм сива табла.или според барањата на клиентот. 3.Големина: Прилагодено добредојде 4. Боја: Целосна боја на CMYK,Боја на Пантоне како барања на клиентите 5. Лого&Дизајн: Прилагодување или нашиот калап 6. Втиснување на површинското завршување,Печат,УВ премаз ,итн 7. Пакување: 1ЕЕЗ во полибаксија,10-35компјутери во 5 стандардна картонска картон за извоз на слој 8. Тежина: Врз основа на големината & материјал,дебелина
 • Печатени кафеави торби од хартија од кафеав крафт со врвно квалитетно лого со рачка од хартија

  Параметри на производот Име на производот Врвен квалитет Прилагодено лого Печатени кафеави крафт-хартиени кеси со рачка за хартија Материјал Уметничка хартија, Крафт-хартија, Борба на слонова коска, Дуплекс табла, Специјализирана хартија, итн. Големина прилагодена лента за рачка, јаже пп, памук, најлон, извртени, рамна хартија, измиена или прилагодена рачка,итн Површинска завршна лакирање, сјајна / мат ламиниране, печат на златна / сребрена фолија,...
 • Направени по нарачка промотивни ефтини мали хартиени кеси за кафеава крафт

  Параметри на производот Материјал Крафт хартиена кеса за пакување Големина 30(Л.)*4.5(Х.)*30(Х.)ЦМ ( според вашите барања ) Печатење Печатење или не-печатење се достапни Дебелина крафт-хартија Употреба Интернет-продавница Користење MOQ 1000 парчиња Пакување Користење на специјални K = K извозни картонски кутии Време на производство еден контејнер од 20ft околу 20 дена (според количеството на рудар) Плаќање Плаќање:50% депозит
 • Продажба на големо на големо Мода обичај бутик Облека за купување подароци Пакување пакување обложена хартиена кеса

  Параметри на производот Ставка Прилагодено големопродажба на торба за хартија лого за купување подарок торба / крафт торба за пакување накит Големина прилагодена Уметничка хартија за материјал, картонска хартија, итн, или прилагодено печатење на свилен екран, пренос на топлина, офсет, субмилација, итн Се справи со јаже, или прилагодено пакување торба од 10 парчиња / торта, 100парчиња / картон Употреба торба за купување, торба за промоција, торба за пакување, подарок…
 • Фабричка директна продажба висок крај добар квалитет Прилагодено лого со златно маркирање Бело крафт хартиена кеса

  Материјал Керт хартиена кеса за пакување Големина 30(Л.)*4.5(Х.)*30(Х.)ЦМ ( според вашите барања ) Печатење Печатење или не-печатење се достапни Дебелина крафт-хартија Употреба Интернет-продавница Користење, Пакувања на козметички производи Фестивалско пакување подароци Пакувања на големо со производи MOQ 1000 парчиња Пакување Користење на специјални K = K извозни картонски кутии Време на производство еден контејнер од 20ft околу 20 дена…
 • Сертифицирано малопродажно пакување за пакување FSC во Кина Добавувач Прилагодена хартиена кеса Крафт со отпечаток на лого

  Име на производот FSC Сертифицирано малопродажно пакување за пакување Кина Добавувач Прилагодена торба за хартија Крафт со материјал за печатење на лого Уметничка хартија, Крафт-хартија, Борба на слонова коска, Дуплекс табла, Специјализирана хартија, итн. Големина прилагодена лента за рачка, јаже пп, памук, најлон, извртени, рамна хартија, измиена или прилагодена рачка,итн Површинска завршна лакирање, сјајна / мат ламиниране, златна / сребрена фолија
 • Направени по нарачка промотивни ефтини мали хартиени кеси за кафеава крафт

  Детали за производот 1. Карактеристика: Рамен,Преклопување,Луксуз 2.Материјал: 157g уметничка хартија со 2мм сива табла.или според барањата на клиентот. 3.Големина: Прилагодено добредојде 4. Боја: Целосна боја на CMYK,Боја на Пантоне како барања на клиентите 5. Лого&Дизајн: Прилагодување или нашиот калап 6. Втиснување на површинското завршување,Печат,УВ премаз ,итн 7. Пакување: 1ЕЕЗ во полибаксија,10-35компјутери во 5 стандардна картонска картон за извоз на слој 8. Тежина: Врз основа на големината & материјал,дебелина Информации за набавка 9. Минимална нарачка
 • Луксузна црна торба за хартија за подароци Пакувања за накит со нарачано печатено лого Крафт шопинг торба за хартија со рачки од лента

  Име на предмет Крафт хартиена кеса Употреба Референци ,Подарок за промоција,Продавници за малопродажба, Пакување, итн. Хартија обложена со материјал, крафт-хартија, уметничка хартија, картон, Специјализирана хартија, итн. Карактеристика Еколошки,Може да се рециклира,Издржливо и прецизно убаво печатење. Големина Секоја големина. Боја Целосни бои CMYK или пантонски бои. Рачка лента, памук, стр, извртени, Петершам, умре-сече, најлонско јаже, рамен или
 • Едноставна крафт-хартиена кеса со црно лого на неа

  Предмет обична едноставна торба за хартија од крафт со црно лого на неа По големина прилагодена хартија од материјал, картонска хартија, итн, или прилагодено печатење на свилен екран, пренос на топлина, офсет, субмилација, итн Се справи со јаже, или прилагодено пакување торба од 10 парчиња / торта, 100парчиња / картон Употреба торба за купување, торба за промоција, торба за пакување, торба за подароци Карактеристика & предност Различна
 • 1000парчиња MOQ сопствено лого што може да се рециклира за подароци за купување крафт-хартија торба за храна, кафеава крафт-хартиена кеса со рачка

  Име на артикл 1000 парчиња MOQ сопствено лого што може да се рециклира за подароци за купување крафт хартија торба за храна Бафе крафт хартиена кеса со рачка Употреба Тековно, шопинг ,Подарок за промоција,Продавници за малопродажба, Пакување, итн. Хартија обложена со материјал, крафт-хартија, уметничка хартија, картон, Специјализирана хартија, итн. Карактеристика Еколошки,Може да се рециклира,Издржливо и прецизно убаво печатење. MOQ 1000 парчиња Големина Секоја големина. Боја
1 Страница 1 на 1

Испратете ни ја пораката до нас:

ПРАВДА СЕГА
ПРАВДА СЕГА