Хартиена кеса

 • Кои се карактеристиките на извонредното печатење кутии?

  Во моментов, има многу фабрики за пакување и печатење во Гуангжу. Иако извонредната печатена кутија за подароци има многу сличности со општите печатени работи, бидејќи кутиите со бои за пакување главно се применуваат на пакувањето на производите, по изглед ќе има разни форми. Затоа, печатењето во кутија во боја ќе се појави поразновидно и покомплицирано.
 • Како ефикасно да ја заштитите кутијата за подароци

  Говорејќи за проблемот на мувла кутија, имаме проблем со кутијата за подароци, како да се обликува, како да се направи кутијата за подароци за да се спречи мувла, и како да се направи полето за хартија лесно да се обликува. Прво, треба да сумираме некои причини зошто кутијата за подароци е мувлосана:...
 • Карактеристики на потрошувачката психологија

  Истражувањето на психологијата на потрошувачите покажува дека потрошувачите имаат сложени психолошки активности пред и по набавката на стоки, и разликите во возраста, пол, занимање, етничка припадност, Ниво на образование, социјална средина, итн., се поделени во многу различни потрошувачки групи и нивната соодветна иста психологија на потрошувачи. Според резултатите од истражувањето на Гуангжу Хуаишенг пакување,.Ко
 • Кутија за подароци се фокусира на неговото значење

  Кутијата за подароци е практично пакување подароци опремено со подарок за подарок на роднини и пријатели за главна цел, и е продолжение на социјалните потреби на функција на методот на пакување. Кутијата за подароци е олицетворение на срцето. Giftубовниот подарок што го купуваме
 • Како се третира погонот за печатење на издувните гасови?

  Кој квалитет е добар за печатење на третман на издувните гасови во постројката? 1.Уредот за подмачкување на опремата за третман на издувни гасови треба да има висококвалитетен уред за филтрирање и ефикасност на вакуумирање за да се обезбеди чистење на материјалите за подмачкување. Размислете за рециклирање на лубрикант. 2.може да обезбеди униформно и континуирано снабдување со материјали за подмачкување, кои…
 • Со цел да се подобри димензионалната стабилност на хартијата, хартијата обично се обработува со следниве методи:

  Обложување. Облогата од хартија може да ја подобри деформацијата на хартијата до одреден степен. Сепак, откако хартијата е премачкана и исушена од едната страна, системот на рамнотежа на молекулите на влакната и водата е уништен, што може да предизвика нееднаква дистрибуција на молекулите на водата во внатрешноста на хартијата, и внатрешниот стрес
 • Среќен Ден на жената за сите мајки и сопруги во светот

  Секоја година на 8ми,Март е меѓународен ден на жената, како и светски ден на мирот. Еве пакување Гуангжу Ухаи, која компанија е специјализирана за прилагодување на убави кутии за подароци,како што е обична козметичка кутија,кутија за накит за жени,кутии со цвеќиња со капа ... посакајте да бидат среќни и убави на сите жени во светот! Womenените се одлични и моќни исто како и…
 • Различни избори на хартиени вински кутии за различни цели за продажба на вино

  Виното е популарен производ меѓу целиот свет. Франција е позната по своето црвено вино,Германија е позната како пиво,Кина е позната по својот дух,Јапонија е позната како своја волја ... и како и други познати вина:Ракија, Виски , Вотка,Ин, Рум,Текила. Но, сите имаат еден заеднички карактер: треба да се спакува
 • Зошто рачно изработени кутии за пакување се повредни?

  Во денешно време, врвните технологии каде сè се потпира на роботи и машини, но не занемарувајќи ја вистината е дека сè уште постои тренд на рачно изработени амбалажи во светот. Повеќето луксузни амбалажи за подароци најчесто се рачно изработени по својата вредност. Зошто рачно изработените кутии за пакување се повредни од оние направени со машина? Лесно сфатете го вниманието
 • Кутии за подароци шише со вино

  Да прославам нешто,виното е потребно. Значи, да се донесе шише вино како подарок станува популарна работа. Како снабдувач на вино,може да размислите за некои нови стилови на кутии за подароци за вино за да направите промоција на Божиќ или Нова Година. Како кутија за едно шише со вино,вино
 • Што треба да знаеме за кутија за подароци за облека?

  Што треба да знаеме кога се повикуваме на кутиите за подароци Облека? Тие се сметаат за најкорисна кутија за пакување што можете да ја користите за складирање на разни работи како облека, вратоврски, модни додатоци, кошули, зимски прекривки и други предмети. Материјали: Различни видови материјали обично се користат за изработка на кутии за облека за подароци.
 • Целта на креирање на кутии за парфеми

  Парфемите се најатрактивни и најпопуларни меѓу козметиката. Кутии за парфеми се достапни во широк спектар на форми, стилови, и бои за да ги направат парфемите повредни. Бидејќи различни шишиња со парфеми имаат различни форми што стојат зад нивните брендови, многу компании нарачуваат прилагодени кутии за парфеми за нивниот маркетинг на парфеми. Сепак, таму
 • Божиќни божиќни подароци за трговци за подароци

  Божиќ е празник што се слави на декември 25. Тоа е светски културен и комерцијален феномен. За два милениуми, луѓето ширум светот го набудуваат со традиции и практики кои се и религиозни и секуларни по природа. Христијаните го слават Божиќ како роденден на Исус
 • Убавото пакување ќе привлече повеќе клиенти и ќе ја зголеми вредноста на производот Кутија за подароци

  Убава, уникатен изглед кој обвива предмет, дозволувајќи ја надворешната кутија на предметот да биде украсена и претставена. Кутијата за подароци е практична обвивка за подароци што е дизајнирана да дава подароци на роднини и пријатели за главна цел, и е продолжување на социјалните потреби на…
 • Луксузна Цврста кутија

  Општо земено, рачната кутија се нарекува и пакувана картонска кутија. Се однесува на леплива врска на подлогата [1] со фурнир материјал. По обликување, веќе не може да се свитка во рамна форма, но само во фиксна кутија. Внесете превоз и складирање, така што е познато и како фиксен картон. Поради широката разновидност на материјали што се користат во овој вид картон, процесот на производство е доста голем, структурата е комплицирана, а рачно изработеното производство е главно. Циклусот на производство е релативно долг, оценката и цената се релативно високи. Затоа, во реалното производство, многу луѓе ставаат Овој вид хартиена кутија се нарекува А. "кутија за подароци", а "кутија со тврд повез", и слично. Материјал Подлогата главно прифаќа неотпорен картон со висока цврстина, како што се разни картонски тревки, крут картон и двостран хетерохроматски картон за храна, фиберборд, итн., а дебелината е обично 1-3мм. Облогата е изработена од двојно леплива хартија, бакарна хартија, обложена бела хартија или бела брановидна хартија, пластика, сунѓер и така натаму. Изборот на материјал за фурнир е широк, има бакарна хартија, имитација на кожна хартија, хартија што собира, сите видови специјална хартија и крпа, емајл, кожа, фолија и така натаму. Методот за печатење фурнир може да биде селективно избран, и литографија, печатење на екран, печатење со бронзирање, итн. може да се комбинираат или користат одделно. Зајакнувањето на аголот на кутијата може да се фиксира со различни средства, како што е лентата, хартија, крпа, и слично.Обичните потрошни материјали се бели партали, бензин, четки, итн. Заеднички
123Следно>...21 Страница 1 на 21

Испратете ни ја пораката до нас:

ПРАВДА СЕГА
ПРАВДА СЕГА