• Дома
 • Кутија за хартија

Кутија за хартија

 • Црна мало со големо прилагодено лого Премиумска луксузна картонска кутија за пакување за облека за подароци

  Параметри на производот Технички податоци Уп. Опции за материјал C2S Уметничка хартија C1S Уметничка хартија Сив картон Специјална хартија Брановидни CCNB 128gsm 160gsm 600-1000gsm 120gsm B3 / B9 W9 250gsm 157gsm 210gsm 1200gsm 157gsm A3 / A9 (АЕ) 300gsm 190gsm 250gsm 1400gsm 182gsm C3 / C9 350gsm 210gsm 300gsm 1800gsm 250gsm 250gsm F-флејта
 • Прилагодено лого Луксузно картонско магнетно преклопување кутија за подароци со затворање на лента

  Параметри на производот Технички податоци Уп. Материјал C2S хартија со текстура Хартија Крафт хартија масна плоча 128gsm 120gsm 120gsm 600gsm до 1000gsm 157gsm 150gsm 150gsm 1100gsm до 2000gsm Должина на големина * Ширина * Висина (според условите на клиентот) Завршен сјај / мат ламиниране, УВ лак, Водена обвивка, Собирајќи се, Златна / сребрена маркичка дебосана / Втиснување,...
 • Лого за прилагодено печатење на екран, Бела кутија за подароци со матично преклопување со средна големина

  Параметри на производот Име на производот Лого за прилагодено печатење на екранот бела средна големина магнетна кутија за подароци со преклопување Суровина од картон (1мм, 1.5мм, 2мм, 2.5мм, 3мм) Уметничка хартија (128gsm,157gsm… итн) MOQ 1000pcs Големина прилагодена боја Може да прилагодиме печатење на која било боја Pantone оригинална црна, Бело, Златно и сребрено печатење Офсет печатење, печатење на свилен екран
 • Лого за прилагодено печатење на екран, Бела кутија за подароци со матично преклопување со средна големина

  Параметри на производот Име Прилагодено магнетско преклопување хартиени рамни пакувачки кутии Луксузна магнетна кутија за подароци со големина на затворање на магнет Прилагодено според вашите потреби 7 дена по потврдата за достапен примерок Нов примерок во рок од 5 дена по добивањето на примерокот бесплатно време на испорака 10-15 дена по потврден примерок и приемот на депозит Пакување Според барањата на клиентот или торбата OPP, ПВЦ
 • Луксузна кутија за прилагодени картони со парчиња парфеми за подароци со капаци и база

  Параметри на производ Големина според специфичните барања на клиентите Печатење 1C-4 Боја / офсет печатење Уметничка хартија 128 гр. / Мин. - 400gsm Крафт-хартија 80gsm - 250gsm Фенси хартија 110gsm - 230gsm Картон 800gsm, 1000gsm, 1200gsm, 1500gsm 1800gsm Вметнете EVA, Пена и свила. Кадифе, Картон, Втиснување со завршна обработка на пластика, Сјајна ламиниране, Мет ламиниране, УВ премаз, Производите за пакување со топол печат се пакуваат со стандарден картон за извоз или според барањата на клиентите 3 денови за празен примерок,...
 • Мода стил прилагодена црна сјајна ламиниране Пакувања хартија за торбирање со подароци со панделка

  Product Parameters Item Fashion Style Custom Black Glossy Lamination Packaging Gift Shopping PaperBag With Ribbon H.S. Код 48191000000 Материјал Крафт-хартија,Хартиена табла, Уметничка хартија,Брановидна табла,Обложена хартија, итн Големина(L * W * H) Прифатете прилагодено печатење во боја CMYK со лито, Печатење во боја на пантоне, Флексо печатење и УВ печатење како ваше барање Завршете ја обработката на сјаен / мат лак, Glossy/Matt…
 • Кина Производител Продажба на големо на пакување шал за печатење со лого Евтина кеса за хартија за подароци

  Product Parameters Name China Manufacturer Wholesale Custom Logo Print Scarf Packaging Cheap Gift Paper Bag Size Customized Surface Finishing Matt/Glossy lamination,УВ-точка, Debossing,Embossing Laser cut,Foil stamping etc. Material Option Ivory Paper,Уметничка хартија,Corrugated Paper,Крафт-хартија,Coated Paper,Iridescent Paper etc. Color printing 1.CMYK color printing 2.Pantone color printing OEM/ODM Welcome Sample Lead Time…
 • Кина Производител Продажба на големо на пакување шал за печатење со лого Евтина кеса за хартија за подароци

  Products Details Measurement Customized specification as per your request Surface Finishing Gloss/ Matte Lamination, УВ лак, Водена обвивка, Собирајќи се, Gold /Silver Stamping Debossed / Втиснување, Текстура , Sport UV etc. Printing Choice CMYK Printing, Solid Color Printing or customized Accessory Choice EVA, Лента, PET Tray, PVC blister, Сунѓер, Кадифе, Magnet , Cotton Handle Artowrk Format CorelDraw , Adobe Illustrator, In Design, PDF, PhotoShop Sample time Within 3-5 working days Production time Within 10-15 workdays according to the order quantity Shipping way Ship by Sea, by Air, by Express:Fedex,DHL,UPS-от,TNT Payment terms T/T, Western Union, PayPal or customer's requirement Packaging Standard export carton, as per customer's requirement Other Advantages We provide one-stop service, design,пакување& printing Top quality, competitive price and good service OEM,ODM service are welcome Product Details Order Process Artwork designed → Film output → Order material → Printing → Lamination → Die-cutting → Glue(Со машина или рачна работа, зависи од) → QC check → Packing →…
 • Продажба на големо на големо Мода обичај бутик Облека за купување подароци Пакување пакување обложена хартиена кеса

  Product Parameters Product Name Wholesale Fashion Custom Boutique Clothes Shopping Gift Packaging Coated Paper Bag Size Custom Color Can be customized CMYK+ Pantone Colour Material Coated paper Can be customized Other Paper Art paper, обложена хартија, брановидна хартија, картон, specialty paper Surface Finishing Varnishing, сјајна ламиниране, мат ламиниране, топол печат,...
 • Продажба на големо во Кина Купување подароци занаетчиска кафеава торба за хартија

  Параметри на производот Име на производот Крафт хартиена кеса Употреба Референци ,Подарок за промоција,Продавници за малопродажба, Пакување, итн. Хартија обложена со материјал, крафт-хартија, уметничка хартија, картон, Специјализирана хартија, итн. Карактеристика Еколошки,Може да се рециклира,Издржливо и прецизно убаво печатење. Големина Секоја големина. Боја Целосни бои CMYK или пантонски бои. Рачка лента, памук, стр, извртени, Петершам, умре-сече, најлонско јаже, рамен
 • Висококвалитетна фабричка цена на големо отпечатена хартиена кеса од кафеав крафт

  Параметри на производот Детали за производот 1. Карактеристика: Рамен,Преклопување,Луксуз 2.Материјал: 157g уметничка хартија со 2мм сива табла.или според барањата на клиентот. 3.Големина: Прилагодено добредојде 4. Боја: Целосна боја на CMYK,Боја на Пантоне како барања на клиентите 5. Лого&Дизајн: Прилагодување или нашиот калап 6. Втиснување на површинското завршување,Печат,УВ премаз ,итн 7. Пакување: 1ЕЕЗ во полибаксија,10-35компјутери во 5 стандардна картонска картон за извоз на слој 8. Тежина: Врз основа на големината & материјал,дебелина
 • Печатени кафеави торби од хартија од кафеав крафт со врвно квалитетно лого со рачка од хартија

  Параметри на производот Име на производот Врвен квалитет Прилагодено лого Печатени кафеави крафт-хартиени кеси со рачка за хартија Материјал Уметничка хартија, Крафт-хартија, Борба на слонова коска, Дуплекс табла, Специјализирана хартија, итн. Големина прилагодена лента за рачка, јаже пп, памук, најлон, извртени, рамна хартија, измиена или прилагодена рачка,итн Површинска завршна лакирање, сјајна / мат ламиниране, печат на златна / сребрена фолија,...
 • Направени по нарачка промотивни ефтини мали хартиени кеси за кафеава крафт

  Параметри на производот Материјал Крафт хартиена кеса за пакување Големина 30(Л.)*4.5(Х.)*30(Х.)ЦМ ( според вашите барања ) Печатење Печатење или не-печатење се достапни Дебелина крафт-хартија Употреба Интернет-продавница Користење MOQ 1000 парчиња Пакување Користење на специјални K = K извозни картонски кутии Време на производство еден контејнер од 20ft околу 20 дена (според количеството на рудар) Плаќање Плаќање:50% депозит
 • Фабрика за печатење во Кина Ниска цена Прилагодено шминка пакување Козметички хартиени кутии со лого

  Product Parameters Item China printing factory low price custom makeup packaging cosmetic paper boxes with logo Material offset paper, glossy/matt art paper, wood free paper, CIS card, white card, Уметничка хартија, Борба на слонова коска, Coated Paper,Special Paper etc Printing CMYK, ПМС , black &white color printing. Binding Perfect binding , sewn &glued, saddle stitch, case bound. W-O binding , spiral binding Finishing glossy or matte lamination, varnishing, gold foil/ silver foil stamping, врежана, UV ,die cutting ,etc Artwork It is provided by clients. PDF/AI,Фотошоп,Indesign files, At least 300dpi Resolution. MOQ 1000pcs Usage Online shop UsingCosmetic products pakcaging Festival gift packaging Wholesale products packaging Packaging Details Export carton,or any other packing as customer's requirement Delivery Detail 3…
 • Custom Creative Gift Paper Socks Packaging Box With Lid

  Product Parameters Item: Custom creative gift paper socks packaging box with lid Material: а) Ivory board(White cardboard) б) Уметничка хартија(Обложена хартија)/Matte art paper c) Duplex board with white/grey back d) Grey board e) Крафт-хартија(Craft paper) f) Recycled paper g) Any material as your request. Surface Printing: Hot stamping, Die-cutting, Втиснување, Silk-screen printing, Gloss lamination, Matt lamination, Лакирање, metallic Lamination Printing advantage: 1.Custom inks and coatings, unless design choice 2.Glossy and embossed areas of the page to create a one-of-a-kind look. 3.A coating that matches your product. 4.Turn your print content into a vivid sensory experience that will get your audience talking 5.Heidelberg printing machine ensure your printing quality.cutting machine makes accurate size. Примероци: Free similar sample is available in our stock for checking quality Sample will be shipped by courier Delivery cost can be negotiated Delivery Time: 10-12 days after confirming your order Shipping Port: Guangzhou or Shenzhen Shipping Way: Express, air and sea Payment: Т / Т, Western Union, Paypal, Money gram and Alipay 50% deposit to confirm order, and 50% balance before shipment Packing: Standard export carton or plastic bags or boxes …
123Next >...6 Страница 1 на 6

Испратете ни ја пораката до нас:

ПРАВДА СЕГА
ПРАВДА СЕГА