• Дома
 • Торба за уметничка хартија
Торба за уметничка хартија
 • Црна мало со големо прилагодено лого Премиумска луксузна картонска кутија за пакување за облека за подароци
  Параметри на производот Технички податоци Уп. Опции за материјал C2S Уметничка хартија C1S Уметничка хартија Сив картон Специјална хартија Брановидни CCNB 128gsm 160gsm 600-1000gsm 120gsm B3 / B9 W9 250gsm 157gsm 210gsm 1200gsm 157gsm A3 / A9 (АЕ) 300gsm 190gsm 250gsm 1400gsm 182gsm C3 / C9 350gsm 210gsm 300gsm 1800gsm 250gsm 250gsm F-флејта
 • Прилагодено лого Луксузно картонско магнетно преклопување кутија за подароци со затворање на лента
  Параметри на производот Технички податоци Уп. Материјал C2S хартија со текстура Хартија Крафт хартија масна плоча 128gsm 120gsm 120gsm 600gsm до 1000gsm 157gsm 150gsm 150gsm 1100gsm до 2000gsm Должина на големина * Ширина * Висина (според условите на клиентот) Завршен сјај / мат ламиниране, УВ лак, Водена обвивка, Собирајќи се, Златна / сребрена маркичка дебосана / Втиснување,...
 • Лого за прилагодено печатење на екран, Бела кутија за подароци со матично преклопување со средна големина
  Параметри на производот Име на производот Лого за прилагодено печатење на екранот бела средна големина магнетна кутија за подароци со преклопување Суровина од картон (1мм, 1.5мм, 2мм, 2.5мм, 3мм) Уметничка хартија (128gsm,157gsm… итн) MOQ 1000pcs Големина прилагодена боја Може да прилагодиме печатење на која било боја Pantone оригинална црна, Бело, Златно и сребрено печатење Офсет печатење, печатење на свилен екран
 • Лого за прилагодено печатење на екран, Бела кутија за подароци со матично преклопување со средна големина
  Параметри на производот Име Прилагодено магнетско преклопување хартиени рамни пакувачки кутии Луксузна магнетна кутија за подароци со големина на затворање на магнет Прилагодено според вашите потреби 7 дена по потврдата за достапен примерок Нов примерок во рок од 5 дена по добивањето на примерокот бесплатно време на испорака 10-15 дена по потврден примерок и приемот на депозит Пакување Според барањата на клиентот или торбата OPP, ПВЦ
 • Луксузна кутија за прилагодени картони со парчиња парфеми за подароци со капаци и база
  Параметри на производ Големина според специфичните барања на клиентите Печатење 1C-4 Боја / офсет печатење Уметничка хартија 128 гр. / Мин. - 400gsm Крафт-хартија 80gsm - 250gsm Фенси хартија 110gsm - 230gsm Картон 800gsm, 1000gsm, 1200gsm, 1500gsm 1800gsm Вметнете EVA, Пена и свила. Кадифе, Картон, Втиснување со завршна обработка на пластика, Сјајна ламиниране, Мет ламиниране, УВ премаз, Производите за пакување со топол печат се пакуваат со стандарден картон за извоз или според барањата на клиентите 3 денови за празен примерок,...
 • Мода стил прилагодена црна сјајна ламиниране Пакувања хартија за торбирање со подароци со панделка
  Параметри на производот Предмет Моден стил Прилагодено црно сјајно ламинирање Пакување Пакет за хартија за подароци Чанта со панделка Х.С.. Код 48191000000 Материјал Крафт-хартија,Хартиена табла, Уметничка хартија,Брановидна табла,Обложена хартија, итн Големина(L * W * H) Прифатете прилагодено печатење во боја CMYK со лито, Печатење во боја на пантоне, Флексо печатење и УВ печатење како ваше барање Завршете ја обработката на сјаен / мат лак, Сјајна / Мет
 • Кина Производител Продажба на големо на пакување шал за печатење со лого Евтина кеса за хартија за подароци
  Параметри на производот Име Кина Производител Продажба на големо Продажба на големо лого Пакување пакување шамија Ефтина големина на торба за хартија за подароци Прилагодено завршување на површината Мат / сјајна ламиниране,УВ-точка, Дебасирање,Врежана ласерска режа,Печат на фолија итн. Опција за материјал Слонова коска,Уметничка хартија,Брановидна хартија,Крафт-хартија,Обложена хартија,Иридесцентна хартија итн. Печатење во боја 1.CMYK печатење во боја 2.Pantone печатење во боја OEM / ODM Пример за добредојде на време за водење…
 • Кина Производител Продажба на големо на пакување шал за печатење со лого Евтина кеса за хартија за подароци
  Детали за производите Мерење Прилагодена спецификација според вашето барање Сјај за завршна обработка на површината / мат ламиниране, УВ лак, Водена обвивка, Собирајќи се, Златно / сребрено маркирање обезмастено / Втиснување, Текстура , Спорт УВ итн. Избор за печатење CMYK Печатење, Цврсто печатење во боја или прилагоден избор на додатоци ЕВА, Лента, Послужавник за миленичиња, ПВЦ блистер, Сунѓер, Кадифе, Магнет , Памучна рачка формат Artowrk CorelDraw , Adobe Illustrator, Во дизајнот, PDF, PhotoShop Примерно време во рок од 3-5 работни денови Време на производство во рок 10-15 работни денови според количината на нарачката Начин на испорака Брод по море, од воздух, од Експрес:Федекс,DHL,UPS-от,ТНТ Услови за плаќање Т / Т, Western Union, PayPal или условите на клиентот Пакување Стандарден картонски извоз, според условите на клиентот Други предности Ние обезбедуваме едношалтерска услуга, дизајн,пакување& печатење Врвен квалитет, конкурентна цена и добра услуга ОЕМ,ODM услугата е добредојдена Детали за производот Процес на нарачка Уметничко дело дизајнирано output Излез на филм material Материјал за нарачка → Печатење → Ламинирање cutting Сечење на умирање → Лепак(Со машина или рачна работа, зависи од) Check Проверка на КК → Пакување →
 • Продажба на големо на големо Мода обичај бутик Облека за купување подароци Пакување пакување обложена хартиена кеса
  Параметри на производот Име на производот Мода на големо на големо Бутик Облека за купување подароци Пакување Обложена хартиена големина Големина на обична боја Може да се прилагоди CMYK + Пантон во боја Материјал обложена хартија Може да се прилагоди Друга хартиена уметност, обложена хартија, брановидна хартија, картон, специјализирана хартија Лакирање на површинска завршна обработка, сјајна ламиниране, мат ламиниране, топол печат,...
 • Продажба на големо во Кина Купување подароци занаетчиска кафеава торба за хартија
  Параметри на производот Име на производот Крафт хартиена кеса Употреба Референци ,Подарок за промоција,Продавници за малопродажба, Пакување, итн. Хартија обложена со материјал, крафт-хартија, уметничка хартија, картон, Специјализирана хартија, итн. Карактеристика Еколошки,Може да се рециклира,Издржливо и прецизно убаво печатење. Големина Секоја големина. Боја Целосни бои CMYK или пантонски бои. Рачка лента, памук, стр, извртени, Петершам, умре-сече, најлонско јаже, рамен
 • Висококвалитетна фабричка цена на големо отпечатена хартиена кеса од кафеав крафт
  Параметри на производот Детали за производот 1. Карактеристика: Рамен,Преклопување,Луксуз 2.Материјал: 157g уметничка хартија со 2мм сива табла.или според барањата на клиентот. 3.Големина: Прилагодено добредојде 4. Боја: Целосна боја на CMYK,Боја на Пантоне како барања на клиентите 5. Лого&Дизајн: Прилагодување или нашиот калап 6. Втиснување на површинското завршување,Печат,УВ премаз ,итн 7. Пакување: 1ЕЕЗ во полибаксија,10-35компјутери во 5 стандардна картонска картон за извоз на слој 8. Тежина: Врз основа на големината & материјал,дебелина
 • Печатени кафеави торби од хартија од кафеав крафт со врвно квалитетно лого со рачка од хартија
  Параметри на производот Име на производот Врвен квалитет Прилагодено лого Печатени кафеави крафт-хартиени кеси со рачка за хартија Материјал Уметничка хартија, Крафт-хартија, Борба на слонова коска, Дуплекс табла, Специјализирана хартија, итн. Големина прилагодена лента за рачка, јаже пп, памук, најлон, извртени, рамна хартија, измиена или прилагодена рачка,итн Површинска завршна лакирање, сјајна / мат ламиниране, печат на златна / сребрена фолија,...
 • Направени по нарачка промотивни ефтини мали хартиени кеси за кафеава крафт
  Параметри на производот Материјал Крафт хартиена кеса за пакување Големина 30(Л.)*4.5(Х.)*30(Х.)ЦМ ( според вашите барања ) Печатење Печатење или не-печатење се достапни Дебелина крафт-хартија Употреба Интернет-продавница Користење MOQ 1000 парчиња Пакување Користење на специјални K = K извозни картонски кутии Време на производство еден контејнер од 20ft околу 20 дена (според количеството на рудар) Плаќање Плаќање:50% депозит
 • Фабрика за печатење во Кина Ниска цена Прилагодено шминка пакување Козметички хартиени кутии со лого
  Параметри на производот Ставка во Кина фабрика за печатење ниска цена прилагодена шминка за пакување козметички хартиени кутии со лого Материјал за офсет хартија, сјајна / мат уметност хартија, хартија без дрво, ЦИС-картичка, бел картон, Уметничка хартија, Борба на слонова коска, Обложена хартија,Печатење на специјална хартија и сл. CMYK, ПМС , црна &печатење во бела боја. Врзување Совршено врзување , зашиени &залепен, бод на седло, случајот врзан. Врзување за W-O , спирално врзување Завршна сјајна или мат ламиниране, лакирање, печат на златна фолија / сребрена фолија, врежана, УВ ,умирање сечење ,итн Уметничко дело Обезбедено е од клиенти. PDF / AI,Фотошоп,Датотеки со неопределување, Резолуција од најмалку 300 dpi. MOQ 1000 парчиња Користење Интернет-продавница Користење, Пакувања на козметички производи Фестивалско пакување подароци Пакувања на големо со производи Детали за пакување Детали за пакување Експорт картон,или кое било друго пакување како барање на клиентот Детали за испорака 3
 • Кутија со пакување за креативни подароци од чорапи за хартија со капак
  Параметри на производот Ставка: Кутија за пакување хартиени чорапи за креации со поклопец Материјал: а) Брза слонова коска(Бел картон) б) Уметничка хартија(Обложена хартија)/Мат уметничка хартија в) Дуплекс табла со бел / сив заден дел г.) Сива табла д) Крафт-хартија(Занаетчиска хартија) ѓ) Рециклирана хартија g) Секој материјал како ваше барање. Печатење на површината: Hotешка печат, Сечење на умирање, Втиснување, Печатење на свилен екран, Сјај ламиниране, Мат ламиниране, Лакирање, метална предност на печатење со ламиниране: 1.Прилагодени мастила и премази, освен избор на дизајн 2.Сјајни и релјефни области на страницата за да се создаде единствен изглед. 3.Облога што одговара на вашиот производ. 4.Претворете ја вашата содржина за печатење во живописно сензорно искуство што ќе ја натера вашата публика да зборува 5. Машината за печатење во Хајделберг го осигурува вашиот квалитет на печатење. Машината за сечење прави точна големина. Примероци: Слободен сличен примерок е достапен на нашите залихи за проверка на квалитетот Примерокот ќе се испорача со курир Цена на испорака може да се преговара Време на испорака: 10-12 дена по потврдата на вашата нарачка Порта за испорака: Гуангжу или Шенжен начин на испорака: Експрес, воздух и море Плаќање: Т / Т, Western Union, Paypal, Грам пари и Alipay 50% депозит за да се потврди нарачката, и 50% рамнотежа пред пратката Пакување: Стандардна кутија за извоз или пластични кеси или кутии
123Следно>...6 Страница 1 на 6
Испратете ни ја пораката до нас:
ПРАВДА СЕГА
ПРАВДА СЕГА