Uncategorized

 • Кои се карактеристиките на извонредното печатење кутии?

  Во моментов, има многу фабрики за пакување и печатење во Гуангжу. Иако извонредната печатена кутија за подароци има многу сличности со општите печатени работи, бидејќи кутиите со бои за пакување главно се применуваат на пакувањето на производите, по изглед ќе има разни форми. Затоа, печатењето во кутија во боја ќе се појави поразновидно и покомплицирано.
  Read more
 • Како ефикасно да ја заштитите кутијата за подароци

  Говорејќи за проблемот на мувла кутија, имаме проблем со кутијата за подароци, како да се обликува, како да се направи кутијата за подароци за да се спречи мувла, и како да се направи полето за хартија лесно да се обликува. Прво, треба да сумираме некои причини зошто кутијата за подароци е мувлосана:...
  Read more
 • Карактеристики на потрошувачката психологија

  Истражувањето на психологијата на потрошувачите покажува дека потрошувачите имаат сложени психолошки активности пред и по набавката на стоки, и разликите во возраста, пол, занимање, етничка припадност, Ниво на образование, социјална средина, итн., се поделени во многу различни потрошувачки групи и нивната соодветна иста психологија на потрошувачи. Според резултатите од истражувањето на Гуангжу Хуаишенг пакување,.Ко
  Read more
 • Кутија за подароци се фокусира на неговото значење

  Кутијата за подароци е практично пакување подароци опремено со подарок за подарок на роднини и пријатели за главна цел, и е продолжение на социјалните потреби на функција на методот на пакување. Кутијата за подароци е олицетворение на срцето. Giftубовниот подарок што го купуваме
  Read more
 • Како се третира погонот за печатење на издувните гасови?

  Кој квалитет е добар за печатење на третман на издувните гасови во постројката? 1.Уредот за подмачкување на опремата за третман на издувни гасови треба да има висококвалитетен уред за филтрирање и ефикасност на вакуумирање за да се обезбеди чистење на материјалите за подмачкување. Размислете за рециклирање на лубрикант. 2.може да обезбеди униформно и континуирано снабдување со материјали за подмачкување, кои…
  Read more
 • Со цел да се подобри димензионалната стабилност на хартијата, хартијата обично се обработува со следниве методи:

  Обложување. Облогата од хартија може да ја подобри деформацијата на хартијата до одреден степен. Сепак, откако хартијата е премачкана и исушена од едната страна, системот на рамнотежа на молекулите на влакната и водата е уништен, што може да предизвика нееднаква дистрибуција на молекулите на водата во внатрешноста на хартијата, и внатрешниот стрес
  Read more
 • Happy Women’s Day for all of Mothers and Wife in the World

  Секоја година на 8ми,Март е меѓународен ден на жената, како и светски ден на мирот. Еве пакување Гуангжу Ухаи, која компанија е специјализирана за прилагодување на убави кутии за подароци,како што е обична козметичка кутија,кутија за накит за жени,кутии со цвеќиња со капа ... посакајте да бидат среќни и убави на сите жени во светот! Womenените се одлични и моќни исто како и…
  Read more
 • Различни избори на хартиени вински кутии за различни цели за продажба на вино

  Виното е популарен производ меѓу целиот свет. Франција е позната по своето црвено вино,Германија е позната како пиво,Кина е позната по својот дух,Јапонија е позната како своја волја ... и како и други познати вина:Ракија, Виски , Вотка,Ин, Рум,Текила. Но, сите имаат еден заеднички карактер: треба да се спакува
  Read more
 • Зошто рачно изработени кутии за пакување се повредни?

  Во денешно време, врвните технологии каде сè се потпира на роботи и машини, но не занемарувајќи ја вистината е дека сè уште постои тренд на рачно изработени амбалажи во светот. Повеќето луксузни амбалажи за подароци најчесто се рачно изработени по својата вредност. Зошто рачно изработените кутии за пакување се повредни од оние направени со машина? Лесно сфатете го вниманието
  Read more
 • Кутии за подароци шише со вино

  Да прославам нешто,виното е потребно. Значи, да се донесе шише вино како подарок станува популарна работа. Како снабдувач на вино,може да размислите за некои нови стилови на кутии за подароци за вино за да направите промоција на Божиќ или Нова Година. Како кутија за едно шише со вино,вино
  Read more
 • Што треба да знаеме за кутија за подароци за облека?

  Што треба да знаеме кога се повикуваме на кутиите за подароци Облека? Тие се сметаат за најкорисна кутија за пакување што можете да ја користите за складирање на разни работи како облека, вратоврски, модни додатоци, кошули, зимски прекривки и други предмети. Материјали: Различни видови материјали обично се користат за изработка на кутии за облека за подароци.
  Read more
 • Целта на креирање на кутии за парфеми

  Парфемите се најатрактивни и најпопуларни меѓу козметиката. Кутии за парфеми се достапни во широк спектар на форми, стилови, и бои за да ги направат парфемите повредни. Бидејќи различни шишиња со парфеми имаат различни форми што стојат зад нивните брендови, многу компании нарачуваат прилагодени кутии за парфеми за нивниот маркетинг на парфеми. Сепак, таму
  Read more
 • Божиќни божиќни подароци за трговци за подароци

  Божиќ е празник што се слави на декември 25. Тоа е светски културен и комерцијален феномен. За два милениуми, луѓето ширум светот го набудуваат со традиции и практики кои се и религиозни и секуларни по природа. Христијаните го слават Божиќ како роденден на Исус
  Read more
 • Убавото пакување ќе привлече повеќе клиенти и ќе ја зголеми вредноста на производот Кутија за подароци

  Убава, уникатен изглед кој обвива предмет, дозволувајќи ја надворешната кутија на предметот да биде украсена и претставена. Кутијата за подароци е практична обвивка за подароци што е дизајнирана да дава подароци на роднини и пријатели за главна цел, и е продолжување на социјалните потреби на…
  Read more
 • Луксузна Цврста кутија

  Општо земено, рачната кутија се нарекува и пакувана картонска кутија. Се однесува на леплива врска на подлогата [1] со фурнир материјал. По обликување, веќе не може да се свитка во рамна форма, но само во фиксна кутија. Внесете превоз и складирање, така што е познато и како фиксен картон. Поради широката разновидност на материјали што се користат во овој вид картон, процесот на производство е доста голем, структурата е комплицирана, а рачно изработеното производство е главно. Циклусот на производство е релативно долг, оценката и цената се релативно високи. Затоа, во реалното производство, многу луѓе ставаат Овој вид хартиена кутија се нарекува А. "кутија за подароци", а "кутија со тврд повез", и слично. Материјал Подлогата главно прифаќа неотпорен картон со висока цврстина, како што се разни картонски тревки, крут картон и двостран хетерохроматски картон за храна, фиберборд, итн., а дебелината е обично 1-3мм. Облогата е изработена од двојно леплива хартија, бакарна хартија, обложена бела хартија или бела брановидна хартија, пластика, сунѓер и така натаму. Изборот на материјал за фурнир е широк, има бакарна хартија, имитација на кожна хартија, хартија што собира, сите видови специјална хартија и крпа, емајл, кожа, фолија и така натаму. Методот за печатење фурнир може да биде селективно избран, и литографија, печатење на екран, печатење со бронзирање, итн. може да се комбинираат или користат одделно. Зајакнувањето на аголот на кутијата може да се фиксира со различни средства, како што е лентата, хартија, крпа, и слично.Обичните потрошни материјали се бели партали, бензин, четки, итн. Заеднички
  Read more
 • Our factory profile(Packaging Boxes manufacturer)

  We are packaging boxes manufacturer We had made package box since 2000 Competitive and reasonable price, no middleman cost Advanced printing machine: Heidelberg Skillfull printing master Our advantages: Top Supplier in Alibaba & $250,000 Trade Credit Insurance: support 100% safe orders. Visual of production line: we can offer production videos or photos…
  Read more
 • To realized your idea, custom your own cosmetic boxes

  Most of the people want their packaging boxes is not same as the others, they want special boxes, so, our company customized all kind of the boxes, the beautiful cosmetic boxes is one of our main products.                          ...
  Read more
 • How to make a simple gift box?

  Simple gift box design does not mean not exquisite, they actually represent an atmosphere, simplicity and classics. Usually a big business with more than ten years of brand, such as makeup, парфем, wine packaging, итн., will be designed with simplicity as the main interpretation of their product packaging.    ...
  Read more
 • Custom business box

  In order to sell products better, you need to customize the packaging of special products to make customized packaging a commercial use and can play a promotional role. The customized business box with logo can play the role of a public company to a certain extent, thereby expanding the visibility.…
  Read more
 • Custom fast filling cable packaging

  Custom fast filling cable packaging, you can customize the paper box fast filling data cable packaging, also can choose custom PVC fast charge data cable packaging. The packaging of the data line is usually made of inner packing and outer packing. The inner packing is usually a plastic-absorbing box, кои…
  Read more
ПРАВДА СЕГА