×
Recycled materials zip lock peel off closure custom mailer boxes with custom gold embossed logo
Recycled materials zip lock peel off closure custom mailer boxes with custom gold embossed logo
Recycled materials zip lock peel off closure custom mailer boxes with custom gold embossed logo
Recycled materials zip lock peel off closure custom mailer boxes with custom gold embossed logo
Recycled materials zip lock peel off closure custom mailer boxes with custom gold embossed logo
Recycled materials zip lock peel off closure custom mailer boxes with custom gold embossed logo
Recycled materials zip lock peel off closure custom mailer boxes with custom gold embossed logo

Ouhai regards"Quality first, reputation above all" as our tenet,offers free design one-stop oem service and signs quality guaranteed contract with customer,highly welcome to custom your own brand with us.

Детали за производот Повратни информации сега

Experienced technology & after-sales team, which can help you to solve problems on packaging solution, дизајн, итн. 24h online service,satisfied service could be offered to you at any time. Quick delivery time. 5 days for customized samples and 10 days for bulk production.Stock samples are free of charge.

Предмет Recycled materials zip lock peel off closure custom mailer boxes with custom gold embossed logo
Х.С.. Код 481910000
Материјал Крафт-хартија,Хартиена табла, Уметничка хартија,Брановидна табла,Обложена хартија, итн
Големина(L * W * H) Прифатете обичај
Боја Печатење на лито CMYK, Печатење во боја на пантоне, Флексо печатење и УВ печатење како ваше барање
Завршете ја обработката Сјаен / Мет лак, Сјајна / Мет ламиниране, Gold/silver foil stamping, УВ-точка, Врежана, итн.
Употреба Пакување, испорачување, итн.
Надоместок за примероци Примероците за акции се бесплатни
Водечко време 5 работни денови за примероци; 10 работни денови за масовно производство
КК Строга контрола на квалитетот под SGS, ISO9001 и Intertek.
Предност 100% manufacturer with lots of advanced equipment
Сертификација ISO9001, SGS FSC etc.

Дизајнирано уметничко дело output Излез за филм material Материјал за нарачка → Печатење → Ламиниране cutting Сечење со умирање → Лепак(Со машина или рачна работа, зависи од) Check Проверка на КК → Пакување. Испорака

Ние правиме прилагодено поле со вашите барања , исто така, ако ви треба, можеме да испратиме образец за да направите дизајн.

 

Ние прифаќаме секаков вид на завршна обработка на површината, како што е сјајна / мат ламиниране, топол печат, втиснување, УВ-облога, итн. Следните дадени слики се за ваша убезна референца. За какви било специфични барања, известете не, можеме да ги исполниме сите ваши барања.

 

Техника на производство

Видови на брановидност Количина на брановидност / 30цм Висина на брановидноста
А. 342 фунти 4.6~ 4,8 мм
Б. 502 фунти 2.5~ 2,7 мм
В. 402 фунти 3.5~ 3,7 мм
Д. 922 фунти 1.4~ 1,6 мм
Е. 942 фунти 1.4~ 1,6 мм
Ф. 962 фунти 1.1~ 1,2 мм
Г. 125 0.5мм

 

1. Нашата фабрика е основана во 2004. Ние сме производител со 15-годишно искуство во печатење и едно од извонредните претпријатија за печатење во Кина.
2. "Квалитетни производи, Одлични услуги, Конкурентна цена и навремена достава" е наш принцип на управување.
3. OEM прифатен : Можеме да произведеме кој било ваш дизајн.

 

Нашиот главен пазар од Северна Америка, Западна Европа, Јужна Америка, Источна Европа, Азија, Домашни.
Успева на предизвиците и охрабрувањето да биде подобра група во сервисирање на потребите на нашиот клиент.
тимска работа, соработка, добра комуникација и компанија за култура на креативни иновации.

1.Изградивме совршен систем за контрола на квалитетот. Нашата компанија го помина ИСО 9001:2008 сертификат.
2.Имаме комплетно опремена модерна лабораторија за анализа за да обезбедиме торбата или кутијата да достигнат степен на храна и да ги достигнат сите барања од клиентите.
3.Нашиот производ е извезен во повеќе од 100 земји и области. Како што е Средна Азија, Јужна Америка, Јас, Јапонија и така натаму.
4. Ние срдечно ги поздравуваме сите нови и стари клиенти кои доаѓаат во посета на компанијата за пакување Оухаи!

Нашата фабрика зафаќа површина од 5600 квадратни метри, опремени со напредна опрема за домашно производство и првокласна техничка сила, има добро обучен 100 работници, менаџерски персонал на 15 луѓе, 20 технички персонал. Ние снабдуваме барем 3 пати КК пред испорака.

Recycled materials zip lock peel off closure custom mailer boxes with custom gold embossed logo-ouhaipackaging

1. Ние можеме да ги задоволиме сите ваши барања, како што се давање совети за нови производи, покажувајќи ви фотографии за производот, и испратете некои примероци доколку му требаат на клиентот.
2. Добредојдени да го испратиме вашиот персонал за проверка на вашите производи, и можеме да обезбедиме автомобил за да ги собереме вашите штабови од каде и да се.

*Одличен дизајн како барање на клиент
*Професија технолошки тим за решавање на сите вешти проблеми
*Внимателна проверка на квалитетот пред испорака
*Производител на OEM, Офсет печатење
*Да ги поседувате фабричките згради и машините за да ја направите цената конкурентна

Recycled materials zip lock peel off closure custom mailer boxes with custom gold embossed logo-ouhaipackaging

1. Ние ќе ве задржиме во контакт внатре 24 часови, и исто така ќе останеме во контакт за понатамошни прашања.
2. Ние ќе ве известиме откако ќе ја добиеме уплатата, и плаќањето го чуваме како кредитна сметка сè додека нашите клиенти не се задоволни од производот и нашата услуга.

Recycled materials zip lock peel off closure custom mailer boxes with custom gold embossed logo-ouhaipackaging

Пакување:Standard export packaging,or customized packing as your require
Professional goods shipping forwarder

1.MOQ: 1000ЕЕЗ,according to box design

2.Trade term: EXW,FOB.CIF,итн

3.Рок на плаќање: 50% deposit before production,50% balance before ship the goods

4.Време на испорака: 15-20 working days after confirm the order

5.Пакување: standard export packaging

6.Transportation: со експрес,air,sea

7.Sample fee: USD30-150,according to box design

8.Примерно време: about 3-5 денови

Испратете ни ја пораката до нас:
ПРАВДА СЕГА
ПРАВДА СЕГА