×
New arrival custom matt pink paper packaging corrugated box for mailing
New arrival custom matt pink paper packaging corrugated box for mailing
New arrival custom matt pink paper packaging corrugated box for mailing
New arrival custom matt pink paper packaging corrugated box for mailing
New arrival custom matt pink paper packaging corrugated box for mailing
New arrival custom matt pink paper packaging corrugated box for mailing

4C HEIDELBERG offset press and 4C KOMORI LITHRONE Printing machine, Automatic box molding machine fast delivery, Professional sales team and QC ensure quality,OEM and ODM Welcome, factory directly sale, 1000pcs MOQ

Детали за производот Повратни информации сега

Mailing box, also name cardboard postal boxes,испорака кутија, aircraft box or delivery box which widely use in packaging for garment, подарок, 3c electronic ect. with strong and sturdy. Most of the mailing box are come with E flute corrugated paper coated with 250-300 gsm art paper and there are two colors of E flute corrugated paper- white background & brown. It’s usually in CMYK printing, outside or inside as you want. The surface finished is in matte/glossy lamination. Можеме златно / сребрено врело печат, место УВ, втиснување лого итн во вашите барања. За големината на кутиите, како што прифаќаме прилагодување на производите. Ние ќе ви дадеме професионален предлог кога ќе ги знаеме производите што ќе ги спакувате во кутијата. Брановидна хартиена кутија може да се користи како подарок, облека, шопинг, козметика, амбалажа за пица итн. Не само што цената е конкурентна и поволна, но исто така тие се еколошки.
Mailing box, good for the express transportation with light, strong protection function for the product. Since it’s a kind of foldable boxes, so save storage space, save products’ package cost with environmentally friendly raw material.

Предмет New arrival custom matt pink paper packaging corrugated box for mailing
Големина Според специфичните барања на клиентите. such as: L* W * H in CM or inches.
Paper Type B-Flute, E-Flute, Ф-Флејта, крафт-хартија
Paper Thickness Flute: 1-3mm is workable
Cover Paper: normal 100gsm-300gsm is workable
Product Type Брановидна кутија
Product Usage Кутија за подароци, Wine Box, Chocolate Box, Pen Box, Food Box, Tea Box, Cosmetic Box, Candy Box, итн.
Printing Color 4В. (CMYK) & Spot color(pantone color, PMS#)
Заврши на површината Сјајна / мат ламиниране, УВ, Hotешка печат, Embossed/Debossed
Accessories Магнет, лента, ЕВА, plastic tray, sponge, flowers, PVC/PET/PP window, итн.
Other Printed Items Хартиена кеса, Кутија за хартија, Брановидна кутија, Children Book, Sticker
MOQ 1000 Pcs
Време на примерок 3-5 Денови
Mass Production Time 15-30 Денови
Плаќање ТТ, L / C, MoneyGram, Western Union
Other We provide one stop service, дизајн, production and packaging
Top quality, competitive price and good service
OEM service offered

Дизајнирано уметничко дело output Излез за филм material Материјал за нарачка → Печатење → Ламиниране cutting Сечење со умирање → Лепак(Со машина или рачна работа, зависи од) Check Проверка на КК → Пакување. Испорака

Ние правиме прилагодено поле со вашите барања , исто така, ако ви треба, можеме да испратиме образец за да направите дизајн.

 

Ние прифаќаме секаков вид на завршна обработка на површината, како што е сјајна / мат ламиниране, топол печат, втиснување, УВ-облога, итн. Следните дадени слики се за ваша убезна референца. За какви било специфични барања, известете не, можеме да ги исполниме сите ваши барања.

New arrival custom matt pink paper packaging corrugated box for mailing-ouhaipackaging

1) Да се ​​обезбедат предлози за дизајн на професионално пакување
Имаме свои дизајнери кои обезбедуваат решенија за пакување за клиенти. Кажете ни што ви треба, и можеме да ви понудиме предлози и практични совети.

2) Да се ​​направат примероци за тестирање и одобрување на клиенти пред производството
За нови клиенти, ние ќе ја наплатиме основната материјална цена за земање примероци. Но, за редовен клиент,
земањето примероци ќе биде бесплатно.
Ветуваме дека за секое земање примероци, водството ќе се контролира во 7 работни денови.

3) Производство
Пред породувањето, нашиот КК ќе ги провери сите детали, вклучувајќи го и квалитетот, количина и
пакување за да се обезбеди стоката што ја добиваат клиентите ќе биде во совршени услови.

4) Испорака
Ние работевме со некои шпедитери, кои ни нудат повластени цени
за повеќе од 5 години. Со оваа предност, сигурно можеме да ви го заштедиме буџетот.

New arrival custom matt pink paper packaging corrugated box for mailing-ouhaipackaging

1. Нашата фабрика е основана во 2004. Ние сме производител со 15-годишно искуство во печатење и едно од извонредните претпријатија за печатење во Кина.
2. "Квалитетни производи, Одлични услуги, Конкурентна цена и навремена достава" е наш принцип на управување.
3. OEM прифатен : Можеме да произведеме кој било ваш дизајн.

1. Awesome service! Coordination was quick and quality products! ——Karla Gonzales
2. Thank you so much! I love my pouches for my jewelry! They turned out perfect! I will be recommending your company and be ordering again in the future. ——Francine Bogumil
3. The goods are both excellent in quality and reasonable in price.we hope we can have long-term cooperation. ——Ann Rice
4. Good ware - Friendly and patient customer service. Will order again.. ——Ulrike Raasch
5. We are satisfied with your products. ——Sakula Matata
6. We are satisfied with your products. ——Franky Jone

1.Изградивме совршен систем за контрола на квалитетот. Нашата компанија го помина ИСО 9001:2008 сертификат.
2.Имаме комплетно опремена модерна лабораторија за анализа за да обезбедиме торбата или кутијата да достигнат степен на храна и да ги достигнат сите барања од клиентите.
3.Нашиот производ е извезен во повеќе од 100 земји и области. Како што е Средна Азија, Јужна Америка, Јас, Јапонија и така натаму.
4. Ние срдечно ги поздравуваме сите нови и стари клиенти кои доаѓаат во посета на компанијата за пакување Оухаи!

Машини Повеќе од 38 машини, главно увезени од Германија. Јапонија и САД.
Wide Products печатење на целиот материјал, сите видови на дисплеи, за вашето внатрешно / надворешно рекламирање, производи за промоција и изложба за пакување
Испорака Фабрика од големи размери и сигурни работници, како ваш виртуелен производител во Кина со висок ефективен капацитет секој ден.
Бојата е точна Најпрофесионални алатки за проверка на боја и автоматска машина од Германија
Lab verification лабораториски тест за да се потврди материјалот за веродостојноста на производот
Нашето ветување Било каков проблем сте се сретнале со производот,може да се испорача бесплатно. ние ќе го дадеме вашиот одговор веднаш

China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box-ouhaipackaging

1. Ние можеме да ги задоволиме сите ваши барања, како што се давање совети за нови производи, покажувајќи ви фотографии за производот, и испратете некои примероци доколку му требаат на клиентот.
2. Добредојдени да го испратиме вашиот персонал за проверка на вашите производи, и можеме да обезбедиме автомобил за да ги собереме вашите штабови од каде и да се.

*Одличен дизајн како барање на клиент
*Професија технолошки тим за решавање на сите вешти проблеми
*Внимателна проверка на квалитетот пред испорака
*Производител на OEM, Офсет печатење
*Да ги поседувате фабричките згради и машините за да ја направите цената конкурентна

China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box-ouhaipackaging

1. Ние ќе ве задржиме во контакт внатре 24 часови, и исто така ќе останеме во контакт за понатамошни прашања.
2. Ние ќе ве известиме откако ќе ја добиеме уплатата, и плаќањето го чуваме како кредитна сметка сè додека нашите клиенти не се задоволни од производот и нашата услуга.

New arrival custom matt pink paper packaging corrugated box for mailing-ouhaipackaging

Пакување 1pcs/opp, 20pcs/ctn or base on ur requirement
FOB PORT Гуангжу или Шенжен
Shipping Method and Time By express 3-5 days delivery
By air 5-7 days delivery
Покрај море 20-30 days delivery
OEM/ODM Welcome
Плаќање ТТ, L / C, Paypal, Western Union, Кредитна картичка

П1: Are you factory or trade company?
We are Manufacture 15 Year's specialized in Printing and Packaging products.

П2: What’s your Product Range?
1. Хартиена кеса
2. Кутија за хартија
3. Брановидна кутија
4. Кутија за подароци
5. Other Paper Products

П3: Кои информации треба да ве известам ако сакам да добијам понуда?
1. The SIZE of the products (Width x Gusset x Height)
2. The PAPER MATERIAL and SURFACE Finish.
3. The printing COLOR.
4. The QUATITY.
5. The PAYMENT TERM.
Ако е можно, please also provide with pictures or design sketch for checking. Samples will be best for clarifying. If not, we will recommend relevant products with details for reference.

П4: When we create the artwork, what kind of format is available for printing?
The popular ones: PDF, ЦДР, АИ, ПСД.

П5: Колку дена ќе бидат завршени примероците? And how about the mass production?
-Општо, 5-7 денови за правење примероци.
-The lead time of mass production will depend on quantity, уметност на производство, итн. FYI, One Month can made 100000 pcs shopping bags.

П6: Дали имате залиха производи за продажба?
No. We work on OEM orders. That means, големина, материјал, quantity, дизајн, packaging solution, etc will depend on your requests. Obviously, your logo can be printed on the products.

П7: Do you inspect the finished products?
Да. Each step of production and finished products will be carried out inspection by QC department before shipping.

Испратете ни ја пораката до нас:
ПРАВДА СЕГА
ПРАВДА СЕГА