×
Factory custom logo cheap rigid corrugated mailer shipping box
Factory custom logo cheap rigid corrugated mailer shipping box
Factory custom logo cheap rigid corrugated mailer shipping box
Factory custom logo cheap rigid corrugated mailer shipping box
Factory custom logo cheap rigid corrugated mailer shipping box
Factory custom logo cheap rigid corrugated mailer shipping box

Mailer box also name cardboard postal boxes,испорака кутија, aircraft box or delivery box which widely use in packaging for garment, подарок, 3c electronic ect. with strong and sturdy. Most of the mailing box are come with E flute corrugated paper coated with 250-300 gsm art paper and there are two colors of E flute corrugated paper- white background & brown. It’s usually in CMYK printing, outside or inside as you want.

Детали за производот Повратни информации сега

Mailing box, good for the express transportation with light, strong protection function for the product. Since it’s a kind of foldable boxes, so save storage space, save products’ package cost with environmentally friendly raw material.

Предмет Factory custom logo cheap rigid corrugated mailer shipping box
Големина Прилагодено (length×width×height in cm)
Материјал White board 250g 300g 350g 400g 450g

Special paper Please contact customer services staff Corrugated paper A,Б.,В.,Е.,Ф.(flute)

Print CMYK Pantone
MOQ 300ЕЕЗ, small order is also accepted
Завршувањето Glossy/Matt lamination Spot UV
Пакување With standard export carton or as your request
Водечко време 7-15 денови
Пример Примероците за акции се бесплатни, printed sample fee can be refundable
Дизајн As customers’ request

Дизајнирано уметничко дело output Излез за филм material Материјал за нарачка → Печатење → Ламиниране cutting Сечење со умирање → Лепак(Со машина или рачна работа, зависи од) Check Проверка на КК → Пакување. Испорака

Ние правиме прилагодено поле со вашите барања , исто така, ако ви треба, можеме да испратиме образец за да направите дизајн.

 

Ние прифаќаме секаков вид на завршна обработка на површината, како што е сјајна / мат ламиниране, топол печат, втиснување, УВ-облога, итн. Следните дадени слики се за ваша убезна референца. За какви било специфични барања, известете не, можеме да ги исполниме сите ваши барања.

Factory custom logo cheap rigid corrugated mailer shipping box-ouhaipackaging

Еден до еден сопствен сервис до задоволство
1. Прилагодено
Сите наши производи можат да бидат прилагодени. Какви било големини, форми, дизајни, logos can meet your requirement that all we can do.
2. Дизајн
Дизајн услуга: Бесплатно
Формат на уметничко дело: PDF, АИ, ЦДР.
3. Пример
1) Примероците наши се бесплатни.
2) Примерок со свое лого: Примерокот може да се врати во масовно производство откако ќе нарачате
3)Пример за водечко време:3-5денови
4. Наша предност
1) Фабрика директно се продава со висок квалитет и конкурентни цени. Можеме да го контролираме квалитетот.
2) Брзо дејство за примероци.
3) <24 часови брзо одговорете
Услуга лице в лице, Не само комуникација преку е-пошта и ТМ, Видео средбата е поефикасна

Factory custom logo cheap rigid corrugated mailer shipping box-ouhaipackaging

100% Безбедна исплата
Ние сме снабдувач на Gold Verify за 10 Година, можете да платите за осигурување на трговијата со Alibaba, Откако ќе го добиете товарот, тогаш потврдете ја исплатата, После тоа, ние ги добиваме вашите пари од Алибаба.
100% Контрола на квалитет
1 користејќи 2 Германија 5 Обоена машина за печатење Хајделберг
2 Секој 5 Земање примероци од печатење
3 Секој 15 Земање примероци од ламиниране
4 3% Земање примероци за масовно производство
100% Навремена испорака
Кога нарачајте, У може да примени визуелизација на производството, Секоја недела ни треба да го обезбедиме процесот на производство на Alibaba, И, проверете ја состојбата на производството

Factory custom logo cheap rigid corrugated mailer shipping box-ouhaipackaging Factory custom logo cheap rigid corrugated mailer shipping box-ouhaipackaging

Нашиот главен пазар од Северна Америка, Западна Европа, Јужна Америка, Источна Европа, Азија, Домашни.
Успева на предизвиците и охрабрувањето да биде подобра група во сервисирање на потребите на нашиот клиент.
тимска работа, соработка, добра комуникација и компанија за култура на креативни иновации.

1.Изградивме совршен систем за контрола на квалитетот. Нашата компанија го помина ИСО 9001:2008 сертификат.
2.Имаме комплетно опремена модерна лабораторија за анализа за да обезбедиме торбата или кутијата да достигнат степен на храна и да ги достигнат сите барања од клиентите.
3.Нашиот производ е извезен во повеќе од 100 земји и области. Како што е Средна Азија, Јужна Америка, Јас, Јапонија и така натаму.
4. Ние срдечно ги поздравуваме сите нови и стари клиенти кои доаѓаат во посета на компанијата за пакување Оухаи!

Гуангжу Ouhai материјал за печатење копродукции, ООД Македонски, we are a professional paper bag manufacturer with 15 years experiences in china, coveringnear 5000 square metros of workshop area, with an excellent team composed of 50 professionals and more than 20 skilled workers.
1. Our company is located in Guangzhou with very convenient transportation access
2. Customized Packaging. OEM Service Offered ,Design Service Offered, Buyer Label Offered. We can make the box as your custom size and printing. Our Professional designer can help you design service.
3. Excellent quality and competitive price. The same price compares the quality, and the same quality compares the price. And the larger the quantity, the more competitive the price for you.
4. Various products. Corrugated boxes, хартиени кутии, gift boxes, jewelry boxes, cosmetic boxes, food boxes, paper bags and so on.

China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box-ouhaipackaging

1. Ние можеме да ги задоволиме сите ваши барања, како што се давање совети за нови производи, покажувајќи ви фотографии за производот, и испратете некои примероци доколку му требаат на клиентот.
2. Добредојдени да го испратиме вашиот персонал за проверка на вашите производи, и можеме да обезбедиме автомобил за да ги собереме вашите штабови од каде и да се.

*Одличен дизајн како барање на клиент
*Професија технолошки тим за решавање на сите вешти проблеми
*Внимателна проверка на квалитетот пред испорака
*Производител на OEM, Офсет печатење
*Да ги поседувате фабричките згради и машините за да ја направите цената конкурентна

China Wholesale High Quality Custom Printed Corrugated Cardboard Packaging Carton Mailer Recycled Paper Box-ouhaipackaging

1. Ние ќе ве задржиме во контакт внатре 24 часови, и исто така ќе останеме во контакт за понатамошни прашања.
2. Ние ќе ве известиме откако ќе ја добиеме уплатата, и плаќањето го чуваме како кредитна сметка сè додека нашите клиенти не се задоволни од производот и нашата услуга.

Factory custom logo cheap rigid corrugated mailer shipping box-ouhaipackaging

Според големината на вашата стока, ви обезбеди најсоодветна големина и цврстина на картони, обезбедете 5-сложни картони за извоз или најсоодветно пакување. Силната брановидна кутија може ефикасно да ја заштити штетата предизвикана од грубо ракување

1. П: Кои информации треба да ве известам ако сакам да добијам понуда?
1) The box style(which you can choose from the normal box style according to the box shape picture)
2) The size of the production (Должина ширина висина)
3) The material and surface treatment.
4) The printing colors
5) Ако е можно, please also provide with pictures or design for checking. Sample will be best for clarifying, If not, we will recommend relevant products with details for reference.

2. П: Can i get a sample before mass production?
А.: Of course! The normal produce progress is that we will make the pre-production sample for you to check the quality and design. The mass production will be started after we get your confirmation on the sample.

3. П: How long can i get the sample?
А.: After receiving the sample fee and all the material & design being confirmed, the sample lead time is about 3-5 working days and express delivery will take about 3-5 days to your door.

4. П: How long is the mass production lead-time?
А.: Обично 10-20 денови, rush order is available.

5. П: Is the sample charge can be refundable?
А.: Normally, if the quantity of your order is above 3000pcs, the sample charge can be refundable.

6. П: Do you have stock paper boxes for sale?
А.: All our products are designed and made according to customer's demand. We have no standard lines available from stock.

7. П: Која е вашата минимална количина на нарачка?
А.: As a general rule our MOQ is 1000pcs. Although on occasions we have orders for less than 1000. Сепак, for one of small orders costs are likely to be very high when compared with the 1000 pcs order.

8. П: Are you a manufacturer or a trading company?
А.: We are a manufacturer in the printing & packaging area for more than 5 години. Right now we have more than 300 workers in our factory in Guangzhou. Our products comply with ISO9001:2008 and BV. We are the AAA grade

Испратете ни ја пораката до нас:
ПРАВДА СЕГА
ПРАВДА СЕГА