×
1000pcs MOQ China Wholesale Customised Vintage Handmade Coxmetic Box for Skin Care Cream
1000pcs MOQ China Wholesale Customised Vintage Handmade Coxmetic Box for Skin Care Cream
1000pcs MOQ China Wholesale Customised Vintage Handmade Coxmetic Box for Skin Care Cream
1000pcs MOQ China Wholesale Customised Vintage Handmade Coxmetic Box for Skin Care Cream
1000pcs MOQ China Wholesale Customised Vintage Handmade Coxmetic Box for Skin Care Cream
1000pcs MOQ China Wholesale Customised Vintage Handmade Coxmetic Box for Skin Care Cream
1000pcs MOQ China Wholesale Customised Vintage Handmade Coxmetic Box for Skin Care Cream
1000парчиња MOQ Кина на големо прилагодено гроздобер рачно изработена кокметичка кутија за крем за нега на кожата

Нашиот MOQ 1000 парчиња, Кутија со горниот капак се кутија со горниот и долниот капак, двете можат да бидат одделени,процесот на формирање е посложен и трошоците за производство се малку поголеми. Но, целокупната кутија може да се оддели, така што обично се користи како кутија за поклон со тврд повез за надградба на производите.

Детали за производот Повратни информации сега

Име на предметот 1000парчиња MOQ Кина на големо прилагодено гроздобер рачно изработена кокметичка кутија за крем за нега на кожата
MOQ 1000ЕЕЗ
Карактеристика 1). Големина на кутија: Прилагодено според вашите барања
2). Пакување: Според барањето на клиентот
3). Материјал: Брановидна хартија, Хартиена картичка, уметничка хартија, бела табла, крафт-хартија, хартија обложена без дрво,картон и според спецификациите на клиентите.
4). Печатење картички: 4-печатење во боја за офсет, или Печатење Пантоне, според понуденото уметничко дело на клиентот
5). Опција: Сјајни & Мет ламиниране; Моќност на сјајот; Златно / сребрено топол печат ; УВ-облога; Печатење на екранот; Втиснете & Дебос; Сјаен лак
6). Опција: ПВЦ прозорец, Затворање на лентата;
Не надминува 30 кг, Стандардна картон или палета
1). Време на примерок за раце: Во рамките 7-15 денови.
2). Пример за полнење: Според деталите за производот.
3). Пример за наплата: Договорно
Пакување 4). Испрати примерок: Преку ТНТ, UPS-от, FedEx, DHL Express
Примероци Бесплатно примерок обезбеден ако ви треба нашиот фонд за проверка на квалитетот.

Тековната кутија за пакување е направена од цврста хартија и широко се користи за чоколадо, вино, козметички производи, парфем, облека, накит, тутун, храна, Кутијата за пакување со шминка е прилагодена во стилот на кутијата ,големина ,печатење и количина . Плс слободно контактирајте не доколку имате какви било идеи за вашите пакети

Погоден за пакување, подарок, алишта, козметички производи, перика, чевли, накит, часовник, очила, чоколадо, лек, бутик, дневни производи, електроника за широка потрошувачка, и сите други производи.

Можеме да направиме златно / сребрено врело печат, Сјајна / мат ламиниране, УВ-облога, втиснување, отфрлање како ваше барање.

Можеме да поставиме додатоци во кутијата за да спречиме да се тресат вашите производи

1.Бесплатни дизајн
Тим за професионален дизајн за да ги решите проблемите со изгледот на дизајнот
2.Производи
Сертифицирани суровини од FSC & еколошки суровини што може да се рециклираат
3.Тим за инспекција на квалитет
100% инспекција на производи за да се обезбеди целосен квалитет
4.Брза испорака
Навремена пратка, близу до пристаништето,заштедете ги трошоците за испорака
5.Стручна служба
Професионална услуга за предпродажба и пост-продажба, нека не се грижите за купување Изберете од најразлични завршувања на цврсти метални или пластични делови, изграден според прецизните спецификации на дизајнот.

24ж онлајн услуга со брз одговор
Повратни информации во реално време за напредокот на производството на клиенти
Професионален тим за дизајн
Бесплатно подигнување во Гуангжу

Помина сертификација FSC и SGS.

Пакување: 1компјутер / Плојбаба,50-100парчиња / картон, А = надворешен пакет, или според специфичните барања на клиентите.
испорачување: Пример со експрес (DHL / UPS / TNT / FedEx / EMS), Од воздух, Масовно производство по море ...

1. Можете ли да го испечатите како мој дизајн и лого?
Да,можеме да испечатиме какво било според вашите барања, само ве молиме кажете ни ја вашата идеја или испратете ни ја вашата содржина за печатење.

2. Кога можам да ја добијам цената?
Обично цитираме внатре 24 неколку часа откако ќе го добиеме вашето барање.

3. Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
По потврда на цената, може да побарате од примероците да го проверат нашиот квалитет.
а. Празниот примерок може слободно да ја провери структурата и материјалот,ако не ти пречи да ја носиш поштенската.
б. За прилагодување на печатени примероци, ние ќе наплаќаме $30-$100 за покривање на трошоците за филм&печатење.
в. Откако примерокот е платен и датотеката за дизајн е потврдена,потребни му се 3-5 дена за да се направи примерокот, и 4-7 дена да се испраќаат со експрес.

4. Какви датотеки прифаќате за печатење?
АИ, ПСД, ЦДР, PDF формат.

5. Можете ли да го направите дизајнот за нас?
Да. Имаме професионален тим со богато искуство во дизајнирање и производство. Само кажете ни ги вашите идеи и ние ќе ви помогнеме да ги спроведеме вашите идеи во совршени производи.

6. Што е со водечкото време за масовно производство?
Искрено, зависи од количината на нарачката и сезоната кога ќе ја нарачате. Нормално 7-15 дена повеќе од 10000 ЕЕЗ.

7. Кои информации треба да ве известам за да добиете точна цена?
1. каква големина сакате? или големината на производите што ќе ги спакувате?
2. кој вид материјал? или како наш предлог?
3. колку бои печатење ? 1 боја? 2 бои или повеќе?
4. колку парчиња сакате?

Испратете ни ја пораката до нас:
ПРАВДА СЕГА

Препорака на производот

ПРАВДА СЕГА